Partinė veikla

Iki 2013 m. pavasario buvau išrinktas TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininku, 2013-2015 m. – TS-LKD Politinio komiteto pirmininku. Tris kadencijas buvau TS-LKD Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos tarybos pirmininkas ir atsisakiau toliau kandidatuoti. Dabar esu išrinktas TS-LKD Prezidiumo nariu.

Praėjusios Seimo kadencijos metu TS-LKD Šešėlinėje vyriausybėje buvau šešėlinis vidaus reikalų ministras: buvo organizuojamas vidaus reikalų ministerijos veiklos monitoringas ir palaikomas dialogas su pareigūnų profesinėmis sąjungomis, kad būtų duodami aiškūs atsakymai kaip, kada ir kokiu būdu gali būti įgyvendinami jų teisėti lūkesčiai, palaikomi ir remiami teisėsaugos institucijų veiksmai, kuriais mažinamos korupcijos pasireiškimo galimybės visoje vidaus reikalų sistemoje bei reikalaujama vadovų atsakomybės.

Knygos „Su Lietuva. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų 20 metų istorija“ sudarytojas

Ši knyga – tai atidus žvilgsnis į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų dvidešimties metų istoriją: visų jos skyrių, bendruomenių ir frakcijų darbus, šventes, pergales ir nusivylimus. Partijos lyderių – Vytauto Landsbergio ir Andriaus Kubiliaus – išsakytos mintys knygos įvadiniame straipsnyje įkvepia nesustoti ir tęsti tai, kas pradėta.

„Dabar TS-LKD įžengia į naują savo gyvenimo dešimtmetį, kuomet reikia skirti dėmesį savo vertybių ir tapatybės išsaugojimui . Atsinaujinimas turi remtis ir tuo, kas buvo pasiekta ir įtvirtinta. Galima pažiūrėti atgal ir įvertinti, kas padaryta, kas pavyko ir kas nepavyko. Atsakymas į ateities iššūkius glūdi ir partijos vienybėje, ir ginamose idėjose. Praėjus 20-čiai metų nuo partijos įkūrimo, naujiems darbams ir naujoms idėjoms įkvėpimo galima paieškoti ir TS-LKD istorijoje“, – teigia A. Anušauskas (2013 m.).