"Lietuvos rytas" savo varganas žinias apie demokratinius procesus pridengia melu

2011 kovo 31 d.

 
Tai, kad prasidėjęs TS-LKD partijos pirmininko rinkimų procesas susilaukia didelio žiniasklaidos dėmesio, liudija ir partijos įtakingumą, ir atvirumą, ir priimamų sprendimų skaidrumą. Ne kiekvienos, o gal ir nė vienos partijos skyrių susirinkimai sulaukia nacionalinių dienraščių dėmesio. Tiesa, tarp savo verslo (ar verslo grupės) interesų ir visuomenės informavimo poreikio besiblaškantys redaktoriai bei jų išlaikomi apžvalgininkai kaip taisyklė, renkasi lengviausią kelią. Jei nėra žinių – jas sugalvoja, o jei yra – jas „interpretuoja“, nevengdami pagražinti arba išpurvinti. Pagal poreikį... „Lietuvos rytas“ 2011 m. kovo 31 d. paskelbęs publikaciją „Į I.Degutienės ratus – bendražygių pagaliai“ irgi nusprendė aktyviai dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose. Tai ne nuostabu, nes kišeninių partijų kelyje stovi tik Tėvynės Sąjunga. Siekiama ją visais būdais suskaldyti, demonizuoti ir pagaliau palikti už realios politikos ribų. Ir niekaip nepavyksta. „Kubilininkai, degutininkai, songailininkai“, - šaukia vienas apžvalgininkas, „pagaliai į ratus“, antrina kitas, „jau skyla“ – džiaugiasi trečias. Ir vis tiek partija gyvuoja. Paslaptis paprasta – partija nevaldoma kaip kišeninė krepšinio komanda, kur trenerius ir žaidėjus gali keisti, kada tik užsimanai. TS-LKD veikia demokratiniai mechanizmai, kurių joks iš šalies kontroliuojamas apžvalgininkas nesupras. Čia veikiama ne prieš ką nors, o tiesiog kartu. Partijos vadovai ir eiliniai partijos nariai skyriuose turi vienodas teises ir galimybes siūlyti, svarstyti, balsuoti. Taigi ir žiniasklaidos magnatų veikimas pagal principą „divide et impera“ - „skaldyk ir valdyk“ veikia tik silpnas, kišenines partijas.
 
Paskelbtas teiginys, kad „A.Anušauskas pareiškė, kad skyrius negali kelti kelių kandidatų, o būtinai turi jau dabar apsispręsti dėl vieno“, neatitinka tikrovės. Skyriaus nariai gali paliudyti, kad buvo demokratiškai svarstomos skirtingos alternatyvos ir buvo apsispręsta dėl mano pasiūlymo palaikymo. Balsavimo būdą taip pat pasiūlė skyriaus nariai ir demokratiškai dėl to apsisprendė. O kad konservatoriai balsuoja ne pagal „Lietuvos ryto“ nubrėžtas raudonąsias linijas ir norus, tai visiškai neapgailestauju.
 
Politikų norą pasitikrinti savo pozicijas įvairiuose (ir partiniuose) rinkimuose aš tikrai palaikau. Tai tiesiogiai susiję su demokratija, kuri turi prasidėti partijos viduje. Mes nesame kokia nors vieno lyderio partija (kad ir koks jis geras lakūnas bebūtų), mums lyderiai neparenkami kokios nors „...tekanos“ slaptuose posėdžiuose... O norintiems supriešinti partijos narius, pirmiausia siūlau suprasti, kad demokratinis pasirinkimas nekeičia simpatijų kuriam nors partijos lyderiui, nes „mes renkamės abu, bet balsuojame už vieną“.

Atgal