A. Anušauskas valstybės institucijų prašo išsiaiškinti žemės ūkio ministerijos organizuoto konkurso, kuriame laimėjo su B. Bradausku susijusi įmonė, aplinkybes

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Arvydas Anušauskas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), prašydamas patikrinti veiksmų teisėtumą, kai Žemės ūkio ministerija tarnybinių komandiruočių organizatoriaus konkurse laimėtoja nustatė bendrovę „Aviaekspresas“, kurios didžiausias akcininkas – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas. Parlamentaras prašo išsiaiškinti, ar nebuvo neteisėtų veiksmų eliminuojant pigesnę kainą pasiūliusius konkurentus iš konkurso, paliekant vienintelį dalyvį – „Aviaekspresą“. Atmetus keturis iš penkių pasiūlymų, B. Bradausko įmonė liko vienintelė konkurso dalyvė. Su ja ŽŪM sudarė sutartį, kurios numatoma vertė – 2,72 mln. litų. Kaip praneša žiniasklaida, tai pats didžiausias šios bendrovės kada nors gautas užsakymas.
„Žiniasklaidoje minimos konkurso aplinkybės kelia rimtų įtarimų, kad laimėti konkursą galėjo „padėti“ B. Bradauskas, bendrovėje „Aviaekspresas“ turintis didžiausią akcijų dalį ir tiesiogiai suinteresuotas jos ekonomine sėkme. Po atitinkamų valstybės institucijų įvertinimo, neatmetu galimybės kreiptis ir į Seimo Antikorupcijos komisiją, parlamentaro veiksmams įvertinti“, – teigė Seimo narys.
A. Anušauskas taip pat kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas pradėti tyrimą, ar Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas B. Bradauskas nepažeidė viešųjų ir privačiųjų interesų bei nusišalino priimant sprendimus, kurie buvo susiję su jo kontroliuojama įmone „Aviaekspresas“. Pastarosios nuo 2010 m. pradžios iki 2012 m. pabaigos viešųjų pirkimų sutarčių vertė – beveik 3,66 mln. litų.

Atgal