A. Anušauskas: „B.Bradauskas turėtų trauktis iš komiteto pirmininko posto už įžūlų žygį prieš Sausio 13-osios atmintį“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininkas Arvydas Anušauskas mano, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko sprendimas per europinį renginį uždrausti rodyti filmą apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, nes rodomi 1991-ųjų Sausio 13-osios įvykiai ir sovietinių kareivių smurtas prieš Lietuvos piliečius nepatiks Rusijos ambasadoriui, yra vertas rimčiausio pačių socialdemokratų įvertinimo.
„Už tokį sprendimą atsakingas B. Bradauskas turėtų arba pats atsistatydinti, arba socialdemokratai turėtų jį atstatydinti, – sako A. Anušauskas. – Manyčiau, kad po tokio spjūvio ne tik į Sausio 13-osios aukų atminimą, bet ir Nepriklausomybės atkūrimo istorijos ignoravimą jau neužtenka apsimestinio padejavimo ar atsiprašymo, jog turėta visai „kitų tikslų“. Tokiais komiteto pirmininko pseudo diplomatiniais reveransais negalime diskredituoti savo valstybės“.
Seimo nario manymu, tokiu sprendimu B. Bradauskas įsirašė į gretas tų, kurie norėtų perrašyti Lietuvos istoriją ir ištrinti neįtinkančius puslapius, nors pati Rusija to net neprašė.
„Tarp socialdemokratų yra ir atsakingų politikų, kuriems Lietuvos suverenumas nekelia alergijos, todėl toks neatsakingas ir taip susikompromitavęs komiteto pirmininkas neturėtų būti paliktas šiose pareigose“, – teigia A. Anušauskas.

2013 spalio 18 d.

Atgal