A. Anušauskas. Lietuva – ne Antarktidoje įstrigęs laivas

Metų pabaigoje, kai gyvenimas pasaulyje, atrodo, teka kaip visada (Latvijaatjungia bankomatus prieš euro įvedimą, Formulė-1 žvaigždė Michaelis Šumacheris patiria traumą slidinėdamas...), visi skaičiuoja nuveiktus ir neįveiktus darbus.
Ne, rašau ne apie Valdovų rūmų atidarymą ir nuosprendį Darbo partijos finansinio sukčiavimo byloje (nors tai irgi svarbu); net ne apie žvalgybos tarnybų apžvalgas, kurios aiškiai įvardijo Rusijos naudojamus įrankius, siekiant daryti įtaką Lietuvos vidaus padėčiai. Tuo socialdemokratinė koalicija pati aiškiai įsitikino, kad Rusijos pradėta lietuviškų pieno produktų blokada tikrai liudija ne apie verslo problemas, o apie atvirą politinį spaudimą.
Euro impulsas pesimistams
Būčiau linkęs kalbėti apie optimizmą, nors Graikijai. Lietuva būsimiems septyneriems metams suderėjo 10 proc. daugiau paramos ir iš Pietų Korėjos laivų statykloje pradėtą Lietuvai skirto suskystintųjų gamtinių dujų laivo bandymą ir būsimą plukdymą į Klaipėdą. Tai mūsų optimizmo terminalas.
Metų gale jau neišvengiamai turėsime suskystintų gamtinių dujų terminalą ir galėsime mažiau priklausyti nuo Rusijos monopolininko diktuojamų sąlygų bei pasiūlyti mažesnes dujų kainas ir verslui, ir kiekvienam vartotojui Lietuvoje. Kitais metais numatomi LR prezidento rinkimai leis patikrinti Lietuvos visuomenės atsparumą gandams ir informacinėms manipuliacijoms, bet, tikiu, jog tas prieš 23 metus patikrintas atsparumas leis antrai kadencijai išrinkti Prezidentę, kuri akiplėšiško monopolinio spaudimo akivaizdoje atsakingai žiūri į piliečių interesų gynimą energetikos sektoriuje ir visiems rūpimą ekonomikos augimo skatinimą. Tokiu atveju Lietuva nei politiškai, nei ekonomiškai nepanašės į Antarktidoje įstrigusį laivą, kurį gelbėdami įstringa patys gelbėtojai.
P.S. Kadangi straipsnis skelbiamas internetinėje žiniasklaidoje, turiu pasakyti, kad, kaip bebūtų liūdna, bet „The New York Times“ ką tik patvirtino, kad spausdintos spaudos nykimas nėra Lietuvos valdžios politikos pasekmė. Didžiausi JAV dienraščiai arba atsisakė spausdinto laikraščio varianto, arba numato leisti gerokai retesniu periodiškumu. O „Newsweek“ sprendimą spausdintis 2014 metais atvirai vadina donkichotišku, panašiu į vinilinių plokštelių ir nesaugių skustuvų sugražinimą. Su Naujaisiais – naujų pasirinkimų ir saikingo optimizmo metais!

Atgal