Reikalingas žingsnis įteisinant šaulių ir savanorių ginklus namie

Gegužės 18 d. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas vienbalsiai pritarė Ginklų ir šaudmenų įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo suteikiama galimybė Lietuvos šaulių sąjungos nariams ir kariams savanoriams įsigyti ir namuose laikyti B ir C kategorijos šaunamuosius ginklus (ir pusiau automatinius). Taip pat numatoma, kad nepaprastosios ar karo padėties atveju šie ginklai nebūtų surenkami iš šaulių.

Jau du kartus 2015 metais beveik analogiškas pataisas siūlęs TS-LKD frakcijos narys Arvydas Anušauskas mano, kad „tai simboliškai prisidėtų prie potencialaus priešininko atgrasymo. Nors kariuomenė pasiruošusi ir jau aprūpina Šaulių sąjungą mokymams ir pratyboms reikalingais ginklais, tačiau turėdami asmeninius ginklus, šauliai galės lengviau užtikrinti Lietuvos saugumą bet kuriuo metu. Nereikės būti nei medžiotoju, nei sportininku. Užteks būti savo šalies patriotu, pasiruošusiu ginti tėvynę. Tikiuosi Seimas dar šią sesiją priims šį įstatymą“.

Ginklus laikyti namuose būtų galima tik įvykdžius griežtas sąlygas ir jokių lengvatų nenumatoma. Projekte nurodoma, kad šaulio tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų šauliai, Lietuvos šaulių sąjungos vado nustatyta tvarka išlaikę egzaminą ir gavę policijos leidimą.
 
2016-05-18

Atgal