Baltijos šalių komitetai ragina savo ir Šiaurės šalių vadovus siekti vieningos pozicijos gynybos klausimais

2011 gegužės 17 d.

 

Baltijos, Šiaurės šalių ir Lenkijos vyriausybės bei parlamentai turėtų koordinuoti poziciją gynybos ir saugumo klausimais, tai sakoma pirmadienį priimtame bendrame šių valstybių gynybos komitetų pareiškime.
 
"Komitetai kviečia Baltijos ir Šiaurės valstybių bei Lenkijos vyriausybes bei parlamentus koordinuoti poziciją gynybos ir saugumo klausimais", - rašoma pirmadienį Vilniuje per penkių valstybių gynybos komitetų susitikimą priimtame pareiškime.
 
Taip pat Baltijos šalys pareiškimu sveikina Švedijos ir Lenkijos parlamentų gynybos komitetų prisijungimą prie tokio susitikimų formato.
 
"Remiame principą, kad tarpparlamentinis bendradarbiavimas gynybos srityje turi būti plečiamas ir plėtojamas glaudžiau bendradarbiaujant Baltijos, Šiaurės valstybių ir Lenkijos parlamentams", - teigiama dokumente.
 
Taip pat pareiškimu pabrėžiama bendradarbiavimo dėl energetinio saugumo svarba, nuolatinės NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse siekis.
 
Susitikimo dalyvius sveikinusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė sakė, kad regioninis bendradarbiavimas gynybos srityje mažosioms valstybėms leidžia nelikti didžiųjų valstybių vykdomos politikos nuošalyje.
 
"Toks glaudus regioninis bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje sudaro sąlygas ne pačioms didžiausioms ir ne pačioms įtakingiausioms Europos saugumo sistemos dalyvėms nelikti didžiųjų valstybių politikos periferijoje. Nes ir mažos valstybės privalo turėti savo balsą ir savo požiūrį didžiosios politikos procesuose", - kalbėjo Lietuvos parlamento vadovė.
 
Parlamento vadovės žodžiais, būtų idealu, jei Baltijos jūros regiono valstybių bendradarbiavimas saugumu ir gynybos srityje taptų impulsu kurtis Šiaurės ir Baltijos jūros regiono saugumo bendruomenei, vienijamai bendros saugumo sampratos.
 
Kasmetiniai Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų gynybos komitetų susitikimai rengiami nuo 2005 metų. 2010-aisiais nuspręsta praplėsti bendradarbiavimo formatą į susitikimus kviečiant Šiaurės šalių bei Lenkijos gynybos komitetų atstovus.

Atgal