A. Anušauskas: siekiama didesnio URM ir VSD bendradarbiavimo

2011 rugsėjo 7 d.

 

Teisinės pagalbos rėmuose teikiant duomenis apie asmenis Rusijai ir Baltarusijai bus siekiama didesnio Užsienio reikalų ministerijos ir Valstybės saugumo departamento (VSD) koordinavimo, trečiadienį sakė Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Arvydas Anušauskas.
 
Tai jis pareiškė po komiteto posėdžio, kuriame tartasi dėl Lietuvos teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo su Rusijos ir Baltarusijos tarnybomis praktikos.
 
„Tokie atvejai, kas susiję su informacijos teikimu apie asmenį, yra sutarta, kad kiekviena institucija paskirs savo kontaktinį asmenį, kad vis tiktai URM ir VSD bus tos institucijos, kurios savo atsakomybės srityse tai koordinuos ir padės kitoms institucijoms priimti tinkamus sprendimus dėl informacijos teikimo“, - žurnalistams po komiteto posėdžio sakė A.Anušauskas.
 
Jis atkreipė dėmesį, kad nepaisant neseniai kilusio skandalo, perdavus Baltarusijai duomenis apie žmogaus teisių gynėją A.Beliackį, bendradarbiavimas turi išlikti, siekiant kovoti su nusikalstamumu.
 
„Kai kurios institucijos turi daugiau to bendradarbiavimo, kaip Muitinės departamentas dėl muitinės pažeidimų, įvairiausių informacijos mainų, arba Valstybės sienos apsaugos tarnyba, kuri keičiasi informacija apie padėtį pasienyje. Kai kurios institucijos tiesiog negali bet kokiu atveju atsakyti to bendradarbiavimo, pavyzdžiui, Policijos departamentas, kai keičiasi informacija apie organizuotą nusikalstamumą, vyksta tarptautinės operacijos“, - kalbėjo Seimo narys.
 
Komiteto posėdyje dalyvavęs VSD generalinis direktorius Gediminas Grina, žurnalistų paklaustas apie teisinės pagalbos teikimą Rusijai ir Baltarusijai, plačiau situacijos nekomentavo.
 
„Nieko nemanome, kadangi VSD nėra teisėsaugos institucija, ir mums šitas klausimas nelabai įdomus“, - teigė VSD vadovas.
 
 Rugpjūtį Lietuvoje kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad apie Minske sulaikyto žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio sąskaitas banke Minskui duomenis perdavė Lietuvos teisingumo ministerija.
 
Alfa.lt

Atgal