Išskirtiniais atvejais operatyvines priemones siūloma leisti taikyti ilgiau nei metus

2011 spalio 14 d.

 

BNS

 

Išskirtiniais atvejais operatyvines priemones reikėtų leisti taikyti ilgiau nei metus, nes šis laiko ribojimas esą apsunkina operatyvinius tyrimus.
 
Tai numatančiai Operatyvinės veiklos įstatymo pataisai ketvirtadienį Seimas pritarė po pateikimo. Už balsavo 70 Seimo narių, nė vieno nebuvo prieš, 11 balsuodami susilaikė.
 
Projektą pristatęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas tvirtino, kad dabartinė tvarka apsunkina tyrimus, kurie atliekami prieš užsienio valstybių saugumo tarnybas.
 
"Kadangi buvo numatyta, kad bendras operatyvinių tyrimų laikotarpis negali būti ilgesnis kaip dvylika mėnesių, bet kaip žinia, nei organizuoto nusikalstamumo grupės, nei korupciniai nusikaltimai, nei juo labiau užsienio specialiosios tarnybos nenustoja veikti per metus", - aiškino A.Anušauskas.
 
Teikiamomis pataisomis siūloma padaryti išlygą, kad ilgesnis sekimas galimas tais atvejais, kai operatyvinis tyrimas atliekamas dėl turimos informacijos apie rengiamą, daromą ar padarytą labai sunkų ar sunkų nusikaltimą, arba kai yra informacijos apie kitų valstybių specialiųjų tarnybų veiklą.
 
Šiuo metu įstatymas numato, kad pašto ir dokumentų siuntų, perlaidų, ūkinių bei finansinių operacijų slapta kontrolė, taip pat techninių priemonių naudojimas specialia tvarka sankcionuojami ne ilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui. Šis laikotarpis gali būti pratęstas, tačiau ne daugiau kaip tris kartus iš eilės.
 
Taip pat įstatyme numatyta, kad bendras operatyvinių priemonių taikymo laikotarpis negali būti ilgesnis negu 12 mėnesių.

Atgal