NSGK svarstė klausimą dėl savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesių komandų skaičiaus mažinimo

2011 m. vasario 15 d.
 
Vasario 14 d. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) išklausė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) direktoriaus Remigijaus Baniulio informaciją dėl savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesių komandų skaičiaus mažinimo.
 
Dėl nepakankamo savivaldybių priešgaisrinių tarnybų finansavimo nuo 2012 m. yra uždaromos 23 ugniagesių komandos. Šiuo metu PAGD su keturiomis savivaldybėmis (Kėdainių, Biržų, Kupiškio ir Tauragės) nesusitarė dėl 4 komandų uždarymo.
 
„Būtina, kad PAGD susitartų su likusiomis savivaldybėmis, tuo pat metu nesukeliant pavojaus, kad į gyventojų iškvietimus tose vietovėse bus reaguojama pavėluotai“, – pabrėžė NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas.
 
Lietuvos Respublikos priešgaisrinės saugos įstatyme numatyta, kad Vyriausybė nustato priešgaisrinės saugos užtikrinimo standartus. „Standartų iki šiol nėra. Nereglamentuota ir savanorių ugniagesių veikla, todėl komitetas kreipsis į Vyriausybę, kad būtų parengti teisės aktų projektai. Taip pat turėtų būti parengtas objektų sąrašas (paveldo, pramonės), kuriems taikytini aukštesni priešgaisrinės saugos standartai“, – konstatavo NSGK pirmininkas.

Atgal