A. Anušauskas: paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnių įsigijimo planai apauginami dezinformacija

2012 m. rugpjūčio 28 d. pranešimas VIR

 

Paskelbus, kad Lietuva iki 2016 metų rengiasi pakeisti dabar naudojamus ir nusenusius rusiškus sraigtasparnius „Mi-8“ naujais vidutinės klasės sraigtasparniais, sukeltas triukšmas greitai apaugo dezinformacija.

Vargu ar kas prieštaraus, kad daugiabučių namų renovacijos procesas nėra taip sklandžiai įgyvendinamas kaip planuota. Todėl tenka tik apgailestauti, kad koalicijos partnerių Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas nedrįsta pripažinti šio akivaizdaus dalyko.

Vyriausybei (sprendimas priimtas visais posėdyje dalyvavusių Vyriausybės narių balsais) pakako išminties išgelbėti dalį nepanaudotų ir ateityje nenaudojamų pinigų (laiku pagal paskirtį nepanaudotos lėšos Lietuvai būtų prarastos) bei skirti iš Europos Sąjungos lėšų 40 mln. eurų gelbėjimo ir paieškos darbams pritaikytų sraigtasparnių įsigijimui 2013–2016 metais. Vyriausybės nuomone, būtent šioms funkcijoms atlikti Lietuva turi nepakankamus pajėgumus. Tokia buvo ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nuomonė, teikiant rekomendacijas dėl būtinybės įsigyti sraigtasparnius.

Pasak Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko A. Anušausko, kolega A. Čaplikas neturėtų įžeidinėti kariškių ir skleisti netiesą, jog angaruose stovinčių Krašto apsaugos ministerijos sraigtasparnių resursai baigiasi nuo stovėjimo. „Vien 2011 metais Karinės oro pajėgos  gabeno transplantacijai reikalingus audinius ir organus, vieną kartą – replantacijai reikalingus pacientus, keturis kartus padėjo ieškoti dingusių asmenų, tris kartus evakavo sužeistuosius, taip pat buvo nuolat pasirengę padėti valstybės ir savivaldybių institucijoms stichinių ir pramoninių nelaimių atvejais“, – teigia A. Anušauskas, pridurdamas, jog pagal gautus iškvietimus buvo suorganizuotos paieškos ir gelbėjimo operacijos, kurių metu išgelbėti 103 asmenys.

Atgal