A.Anušauskas: jeigu nenorime, kad už mus nuspręstų kitos valstybės

2012 m. rugpjūčio 29  d. pranešimas VIR

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, vertindamas viešai pasirodžiusią informaciją, esą Seimo nariai, planuodami komandiruotes užsienyje, „galės pasilepinti“ Kipre, pirmiausia siūlo atkreipti dėmesį į tai, kad Kipras yra Europos Sąjungos Tarybai šiuo metu pirmininkaujanti valstybė ir parlamentarai vyksta dalyvauti tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos ir bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje.

Šiuo metu ES  Tarybai  pirmininkaujantis Kipras minėto pobūdžio renginį organizuoja pirmą kartą. Lygiai po metų Lietuva organizuos tokią pat konferenciją. Kaip pabrėžia politikas, po kruopštaus pasiruošimo ir ilgų diskusijų tarp ES valstybių buvo nuspręsta, kad Europos Sąjungos užsienio politikos, saugumo bei gynybos klausimai pirmą kartą bus aptariami susitinkant Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų atstovams.

A.Anušausko manymu, jeigu nenorime, kad už Lietuvą būtų sprendžiami jai svarbūs saugumo ir gynybos politikos klausimai, kad Lietuva po metų sėkmingai ir sau naudingai pirmininkautų ES, turime dalyvauti formuojant principines saugumo ir gynybos politikos nuostatas.

Dalyvauti konferencijoje Seimas siunčia po vieną opozicijos ir pozicijos atstovą iš Užsienio reikalų ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų.

Atgal