A.Anušauskas: dėl naujų vandens mokesčių ir šalto vandens pardavimo abonentinio mokesčio įvedimo Vilniuje (2010 m. vasario 24 d.)

Dėl naujų vandens mokesčių ir šalto vandens pardavimo abonentinio mokesčio įvedimo Vilniuje

2010 m. vasario 24 d.

Šiandien Vilniaus miesto tarybai pateiktas savivaldybės bendrovės „Vilniaus vandenys” investicijų planas 2010-2014 metams. Kadangi tai susiję su šalto vandens įkainio keitimu, kviečiu Vilniaus miesto tarybos narius atsakingai pasižiūrėti į šį investicinį planą ir atsakyti į sekančius klausimus:

1)      Ką bendrovė „Vilniaus vandenys“ padarė per pastaruosius metus, kad sumažintų savo išlaidas ir sukauptų pinigų investicijoms, to neperkeldama ant visų gyventojų pečių didinant mokesčius?

2)      Ką padarė Vilniaus miesto savivaldybė, kad didesni mokesčiai negultų vien tik ant vilniečių  pečių?

3)      Kokiu pagrindu kalbama apie šalto vandens pardavimo abonentinio mokesčio įvedimą visiems gyventojams, jei tai siejama su senų skaitiklių keitimu į naujus? Per pastaruosius metus buvo renovuota ir pastatyta tūkstančiai naujų butų su naujais skaitikliais. Ar tame nėra tik išimtinio skaitikliais prekiaujančių įmonių intereso? Kodėl į abonentinį mokestį numatoma įskaičiuoti išlaidas už skaitiklių keitimą, kai tai gali būti tik vienkartinis mokestis?

Manau, Vilniaus miesto savivaldybė priims sprendimus tik atsakiusi į šiuos ir kitus vilniečių keliamus klausimus. Tikiuosi, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija sprendimą susijusį su naujų mokesčių įvedimu taip pat priims tik rimtai apsvarsčiusi visas minėtas aplinkybes.

Seimo narys Arvydas Anušauskas

Atgal