Griežtesnę kovą su korupcija žadančioms įstatymų pataisoms – dirbtinės kliūtys

Olgos Pasaškovos nuotr.

Olgos Pasaškovos nuotr.

2010 m. balandžio 22 d. pranešimas VIR

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė ėmėsi judinti ne vienerius metus svarstymo laukiančias įstatymų pataisas, kurios numato griežtesnę kovą su korupcija. A. Bilotaitė kartu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Arvydu Anušausku, taip pat Seimo narių grupe kreipėsi į Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, prašydami imtis priemonių, kad tokie pataisų projektai būtų kuo skubiau svarstomi.

Pati pateikusi ne vieną pataisą, kuriomis siekia efektyviau kovoti su korupcijos apraiškomis valstybinėse institucijose, parlamentarė A. Bilotaitė įsitikinusi, jog sudaromos dirbtinės kliūtys antikorupcinių įstatymų priėmimui – pataisos užsiguli stalčiuose ne vieną kadenciją.

„Seimo Pirmininkės prašysime atkreipti dėmesį į kovai su korupcija skirtus įstatymų projektus, kurių svarstymą, tobulinimą bei priėmimą apsunkina politinės valios nebuvimas. Specialiosios tarnybos ir žiniasklaida ne kartą atkreipė politikų ir visuomenės dėmesį, jog antikorupcinių priemonių įgyvendinimas stringa politiniuose koridoriuose. Tokia situacija tik didina korupcijos mastą ir jos plitimą. Seimo primininkė turėtų paskatinti komitetų pirmininkus laikytis Seimo statuto nuostatų bei atsakingiau žiūrėti į antikorupcinius įstatymų projektus, efektyviau organizuoti jų svarstymą bei nagrinėjimą, siekti, kad tokie įstatymai kuo greičiau pasiektų Seimo posėdžių salę“, – šiandien Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Bilotaitė.

Anot Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko, antikorupcinio valdymo stiprinimas nėra vien tik Seimo reikalas, didelė atsakomybė tenka ir ministerijoms, kadangi nemaža dalis priemonių, kurios turėjo būti įgyvendintos, stringa būtent šioje valdymo grandyje. „Siekiame atkreipti valstybės institucijų vadovų dėmesį, kad jie susirūpintų savo veiklos efektyvumu ir darbo kokybe, ypač teisininkų darbu. Per daug politizuoti teisininkų vertinimai ilgam įšaldo būtinus kovai su korupcija įstatymų projektus“, – teigė Arvydas Anušauskas.

Arvydas Anušauskas taip pat pastebėjo, kad kovai su korupcija pasitarnautų ir teisininkų naujas požiūris į teisės aktus, kurių mūsų šalyje vis dar pasigendama. Kaip pavyzdį Seimo narys pateikė Prisiekusiųjų instituto teismuose įkūrimą.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Seimo narys Saulius Stoma įsitikinęs, kad valstybinių institucijų aparate, tame tarpe ir ministerijose, vis dar vyrauja neformalios vidinės žaidimo taisyklės, kurios taip pat prisideda prie reikiamų įstatymų priėmimo blokavimo.

Seimo Pirmininkei parlamentarai ketina pateikti įstatymų projektų sąrašą, kuriems, Seimo narių manymu, nėra teikiamas prioritetinis dėmesys, nors jie yra įtraukti į 2009 metų gegužės 14 d. Seimo nutarimu Nr. XI-259 „Dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija programos patvirtinimo“ patvirtintą Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimo 2009–2010 metų priemonių planą.

Atgal