Arvydas Anušauskas: atskiras rezervas visuomenės saugumui užtikrinti yra būtinas

 
 
2010 m. gegužės 5 d.
 
Nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų veiklos, taip pat nepakankamo finansavimo klausimai buvo ne kartą svarstomi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.
 
Praktika rodo, kad ir 2009 metų sausį užtikrinant viešąją tvarką prie Lietuvos Respublikos Seimo teisėsaugos patirtos išlaidos nebuvo atlygintos iš atskiro rezervo, tuo rūpinosi pačios teisėsaugos institucijos joms numatyto metinio finansavimo rėmuose.
 
,,Žinoma, piliečiai turi konstitucinę teisę rengti demonstracijas ar mitingus, todėl siūlytume Vyriausybei pasvarstyti galimybę sudaryti atskirą rezervą, skirtą kompensuoti nenumatytoms teisėsaugos institucijų išlaidoms, patirtoms užtikrinant žmonių saugumą neplanuotų renginių metu. Prie tokių sprendimų galėtų prisidėti ir miesto savivaldybė”, - sako komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.
 
Komitetas jau anksčiau pasisakė, kad taupyti teisėsaugos sąskaita yra rizikinga, o nenumatytiems atvejams turėtų būti sudaromas atskiras finansinis rezervas, ar kompensavimas. Problema neturi būti užkrauta tik teisėsaugos institucijoms.

Atgal