NSGK pirmininko A. Anušausko pranešimas: reikia ir padėti nukentėjusiems, ir numatyti, kaip ateityje sumažinti gamtos stichijų neigiamus padarinius

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas rugpjūčio 9 d. aplankė nuo vėtros nukentėjusias Alytaus rajono Pivašiūnų ir Butrimonių seniūnijas. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, vertindamas gelbėjimo tarnybų darbą, pirmiausia pažymėjo sutelktas vietos bendruomenių pastangas likviduojant stichijos padarinius. A. Anušausko teigimu, „nelaukdamos pagalbos, vietos bendruomenės, seniūnai parodė savo galimybes ir mokėjimą susitvarkyti su stichijos mestu iššūkiu“. Pivašiūnų ir Butrimonių seniūnijose jau sekmadienį buvo išvalyti pagrindiniai keliai, buvo tvarkoma garsiesiems Žolinės atlaidams besiruošiančios Pivašiūnų bažnyčios aplinka, kurią suniokojo išversti medžiai. Bet didžiausi sunkumai seniūnijose buvo susiję su elektros energijos tiekimo atkūrimu.
 
Apžiūrėjęs nutrauktas elektros energijos perdavimo linijas ir matydamas be elektros likusių gyventojų ir verslo nuostolius, A. Anušauskas pažymėjo, kad ruošiantis ekstremalioms situacijoms, yra reikalingas kur kas aktyvesnis elektros perdavimo linijas eksploatuojančių valstybinių įmonių (RST ir VST) prevencinis darbas, kad būtų numatyta elektros perdavimo linijų labiausiai pažeidžiamų vietų papildoma priežiūra. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko nuomone, „Vyriausybė, įvertindama galimybes padėti nukentėjusioms seniūnijoms bei jų gyventojams, turėtų pavesti atsakingoms institucijoms ir valstybinėms įmonėms labiau koordinuoti veiksmus bei parengti ar atnaujinti reikalingus teisės aktus, leisiančius ateityje imtis veiksmingų priemonių mažinant gamtos stichijų neigiamus padarinius. Tai sumažintų ir gyventojų, ir verslo patiriamus nuostolius dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo“.

Atgal