NSGK pirmininkas A. Anušauskas: Valstybės saugumo departamentas turi būti žvalgybos, o ne ikiteisminio tyrimo institucija

 
2010 spalio 12 d.
 
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai spalio 12 d. užregistravo Baudžiamojo proceso kodekso, Valstybės saugumo departamento įstatymo, Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo bei kitų susijusių teisės aktų projektus, kuriais siūloma atsisakyti Valstybės saugumo departamento (VSD, Departamentas) vykdomos ikiteisminio tyrimo funkcijos.
 
,,Departamentui būtina susikoncentruoti į pagrindinių, t.y. žvalgybos ir kontržvalgybos funkcijų vykdymą, nes priešingai, nei buvo tikėtasi, baudžiamojo persekiojimo vykdymas nepadėjo VSD įgyvendinti šių pagrindinių uždavinių,” – sakė komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.
 
Komiteto pirmininkas taip pat pažymėjo, kad siūlomais pakeitimais siekiama išgryninti VSD funkcijas, o šiuo metu VSD vykdoma ikiteisminio tyrimo funkcija nėra būdinga žvalgybos institucijai. Departamentui gavus duomenų apie ruošiamus, daromus ar padarytus nusikaltimus informacija turės būti perduodama prokuratūrai.
 
Parengtus įstatymų projektus NSGK siūlys svarstyti Seimo rudens sesijos metu.

Atgal