NSGK pirmininkas A.Anušauskas: kontrabandos užkardymui reikalingi veiksmingi įstatymai

 
2010 spalio 21 d.
 
Spalio 21 d. įvyko Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Arvydo Anušausko iniciatyva organizuotas valstybės institucijų atstovų pasitarimas, skirtas kovos su kontrabanda ir neteisėtų pajamų legalizavimu teisės aktams tobulinti.
 
,,Išklausėme daugybę siūlymų, dalis jų susiję su valstybės biudžeto galimybėmis, todėl ateityje gali prireikti papildomo finansavimo atsakingoms valstybės institucijoms. Kaip matyti, jau yra rengiami būtini teisės aktų pakeitimai, sprendžiantys atsakomybės už kontrabandą griežtinimą, dalis pasiūlymų, tokių kaip išplėstinis turto konfiskavimas, svarstomi Seime. Tačiau būtina įgyvendinti atsakomybės neišvengiamumo principą, kad paskirtos baudos būtų išieškotos, neteisėtai įgytas turtas konfiskuotas. Kol kas klesti nebaudžiamumas”, - po posėdžio sakė komiteto vadovas.
 
Pažymėta, kad būtina svarstyti ir pareigūnų, tiesiogiai dalyvaujančių išaiškinant kontrabandos ar kitas neteisėtas veikas valstybės ekonomikai ir finansams, skatinimo klausimą.
 
,,Reikia stiprinti valstybės institucijų galimybes užkardyti ir atskleisti neteisėtas veikas, kartu stiprinti pareigūnų motyvaciją, nustatyti jų skatinimo sistemą”, - teigė A.Anušauskas.
 
Pasitarime dalyvavo Ministro Pirmininko kancleris, teisingumo viceministras, Teisingumo ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir jos sistemos institucijų, Generalinės prokuratūros, muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai.

Atgal