NSGK su Lietuvos Respublikos Prezidente aptarė nacionalinio saugumo klausimus

2011 sausio 19 d.

 

Pranešimas VIR

 

Sausio 19 d. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. Susitikimo metu aptarti žvalgybų veiklos koordinavimo, valstybės gynybos, energetinio saugumo užtikrinimo ir kiti svarbiausi nacionalinio saugumo klausimai.
 
Žvalgybų veiklos koordinavimo ir kontrolės klausimais pažymėta, kad komiteto vykdoma parlamentinė kontrolė bus išsamesnė, kai bus priimti NSGK pasiūlyti Žvalgybos, Operatyvinės veiklos įstatymų ir Seimo statuto pakeitimai, kurių pagrindu pradėtų veikti NSGK Saugumo pakomitetis. Parlamentinės kontrolės stiprinimo klausimai NSGK yra prioritetiniai, todėl reikia tikėtis, kad sprendimai dėl minėtų komiteto siūlymų Seime bus priimti jau šios pavasario sesijos metu.
 
Komiteto atlikto parlamentinio tyrimo dėl galimo Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos sulaikytų asmenų pervežimo ir kalinimo Lietuvos teritorijoje išvados yra įgyvendinamos. Svarbiausiais valstybės saugumo klausimais žvalgybos negali veikti savarankiškai, atitinkamas rekomendacijas, taip pat dėl tarptautinio bendradarbiavimo poreikių nustatymo, komitetas yra pateikęs parlamentinio tyrimo išvadose.
 
NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas pažymi: ,,Valstybės saugumo departamento veikloje pastaruoju metu vyksta daug permainų, rezultatus matome ir dar laukiame, įgyvendinamos NSGK rekomendacijos, keičiasi bendradarbiavimas su VSD. Svarbu yra tai, kad su visais pokyčiais ir laukiamais rezultatais komitetas yra nuolat supažindinamas: patvirtinta VSD strategija, pristatyti VSD struktūros pokyčiai, VSD žvalgybos produktai, VSD vykdyti probleminiai tyrimai, komitetui pateikti reikalauti dokumentai, taigi darbas yra nuolatinis. Tačiau mes, žvalgybų veiklą kuruojantis komitetas, vykdomosios valdžios institucijos žvalgyboms taip pat turime suteikti atitinkamus instrumentus tiek teisinius, tiek resursų prasme užtikrinant jų veiklos galimybes. Tik tokiu būdu žvalgybos procesas taps kokybiškas“.
 
Vitalij Dmitrijev,
NSGK biuro vedėjas

Atgal