Konservatorius A.Anušauskas vėl prabilo apie nupirktas žiniasklaidos priemones, bet ir vėl nei vienos iš jų neįvardijo

 
2011 sausio 19 d.
 
Šaltinis: ELTA
 
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai atkreipė Prezidentės Dalios Grybauskaitės dėmesį į, jų manymu, probleminius pokyčius informacinėje erdvėje.
 
„Jeigu finansinės grupės perka žiniasklaidos priemones, jos, be abejonės, siekia ir atitinkamai formuoti jų poziciją ir apie politikus, ir apie politinius įvykius, ekonominius reiškinius, ir tai labai ryškiai matosi.
 
Tie, kurie skaito spaudą, klauso reportažų, jie visada gali susidaryti nuomonę, kad tai yra realybė, tai yra daroma. Kai kurie laikraščiai pasikeitus savininkams staiga pakeičia pozicijas, nors jų žurnalistai iš pradžių rašė vienaip, paskui pradeda rašyti kitaip. Tokie dalykai vyksta“, - sakė NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas.
 
Parlamentaras mano, kad apie pokyčius viešojoje erdvėje ateityje būtų galima diskutuoti plačiau, o galbūt ir siūlyti tam tikrus sprendimus.
 
„Mes esame ES valstybė, negalime kaip nors izoliuotis nuo kitų valstybių ar priimti diskriminacinius sprendimus vieno ar kito žmogaus, kuris perka žiniasklaidos priemonių akcijas, atžvilgiu, bet tiesiog buvo atkreiptas dėmesys, kad problema yra.
 
Realiai įstatymuose numatyta, kad bankai negali pirkti, bet visada atsiranda antrinės įmonės. Mano siūlymas, kurį pateikiau senokai, jis nebuvo patvirtintas ir nepraėjo per komitetą“, - sakė A. Anušauskas.
 
NSGK pirmininko teigimu, pokyčiai informacinėje erdvėje akivaizdūs.
 
„Resursai, kuriuos skiria ir kaimyninės valstybės informacinei erdvei formuoti sau palankia linkme, daro įtaką ir Lietuvos vidaus gyvenimui, politikams, žiniasklaidos priemonėms“, - teigė A. Anušauskas.

Atgal