A. Anušauskas: ministro R. Palaičio prašymai – nepagrįsti

2012 kovo 16 d.
 
Balsas.lt
 
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas mano, kad vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nepagrįstai prašo ikiteisminio tyrimo duomenų iš pavaldžios institucijos.
 
R. Palaitis prieš kelias dienas informavo, kad kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydamas nurodyti ikiteisminius tyrimus, susijusius su šalies politinių partijų rėmėjais.
 
„Buvau ir esu įsitikinęs, kad teisėsaugos institucijos turi tirti visus nusikaltimus, nepaisydamos jokios įtariamųjų partinės priklausomybės. Todėl ministro prašymas pavaldžiai ikiteisminio tyrimo institucijai yra abejotinas. Šioje situacijoje vidaus reikalų ministras neturi gauti ikiteisminio tyrimo duomenų apie vykdomus ikiteisminius tyrimus. Tai nesusiję su ministerijos veikla. Jei yra manoma, kad kas nors skleidžia melagingą informaciją, tai reikia kreiptis į Generalinę prokuratūrą“, – teigė A. Anušauskas.
 
Komiteto pirmininkas atkreipė dėmesį, kad ikiteisminio tyrimo duomenų paskelbimą ir teikimą reglamentuoja Baudžiamojo proceso kodeksas. Tai gali būti daroma tik su prokuroro leidimu.
 
„Generalinė prokuratūra turi užkirsti kelią tokiam ikiteisminio tyrimo duomenų perdavimui, ypač, kai tai naudojama politiniais tikslais. Dar kartą pabrėžiu – teisėsauga turi dirbti vadovaudamasi įstatymu, nesirinkdama įtariamųjų pagal partiškumą“, – sako NSGK pirmininkas A. Anušauskas.

AtgalKomentarai:

Kolkas komentarų nėra parašyta.

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 6 plius 1 yra lygu