A. Anušauskas: didžiausios grėsmės Lietuvai susijusios su energetika

2012 kovo 21 d.

 

lrytas.lt

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas teigia, kad Lietuvos energetinės nepriklausomybės užtikrinimo projektams daroma didelė įtaka iš šalies.
 
„Dažnai šios įtakos tikslas - energetinių projektų stabdymas išlaikant tiekimo iš vienintelio šaltinio principą, o jeigu stabdyti nepavyksta - nukreipimas sau naudinga linkme.
 
Partneriams, dalyvaujantiems bendruose projektuose ar siekiantiems juose dalyvauti, taip pat stambiems Lietuvos verslo subjektams siūlomos palankesnės sąlygos apsirūpinti energetiniais resursais bei kitos nuolaidos.
 
Pažymėtina, kad informaciniam šios įtakos aprūpinimui skiriamas didelis dėmesys, taip pat ženklūs finansiniai resursai.
 
Toks interesas nėra vien verslas, tai siekis išlaikyti įtaką energetiniame Lietuvos sektoriuje, turėti svertus ir priemones paveikti Lietuvos visuomenės nuomonę ir ją klaidinti, kartu siekiant veikti Lietuvos valdžios ir verslo veiksmus energetikoje“, - sakė A. Anušauskas.
 
Taip jis komentavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktą informaciją dėl metinio grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo.
 
Pasak jo, VSD pateikė komitetui išsamią informaciją apie grėsmes įvairiuose Lietuvai svarbiuose ūkio sektoriuose.
 
A. Anušauskas taip pat pažymėjo, kad reikšmingos apimties yra kai kurių užsienio valstybių žvalgybų veikla Lietuvoje.
 
Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas planuoja tęsti Valstybės saugumo departamento informacijos svarstymą bei siūlys priemones, kurios padėtų sumažinti iškilusias grėsmes ar jų išvengti.

AtgalKomentarai:

Kolkas komentarų nėra parašyta.

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 6 plius 3 yra lygu