A.Anušauskas: Baltarusijos KGB skelbiama informacija pasitikėti negalima

2012 liepos 12 d.
 
Respublika.lt
 
Baltarusijos KGB paskelbta informacija apie Baltarusijoje sulaikytus šios šalies piliečius, kurie neva šnipinėjo Lietuvai, pratęsia neigiamos informacijos iš šios šalies apie Lietuvą srautą, suaktyvėjusį pastaruoju metu, ir nėra patikima, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas.
 
"Stengiamasi paminėti Lietuvos vardą, o tai visiškai atitinka tas neigiamas informacijas apie Lietuvą, kurios pliūptelėjo pastaraisiais mėnesiais Baltarusijos oficialiose žiniasklaidos priemonėse. Ypač tai susiję su Lietuvos naryste NATO, su kariniais mokymais, kurie buvo vykdomi Lietuvos teritorijoje", - naujienų agentūrai ELTA teigė A. Anušauskas.
 
Jis pažymėjo, kad didelių įtarimų kelia faktas, jog Baltarusijos piliečiai neva patys prisipažino.
 
"Informacija yra iš Baltarusijos KGB. Ši informacija, kurioje dar nurodyta, kad tie piliečiai prisipažino, mano galva, yra labai abejotina, kadangi mums žinomi Baltarusijos KGB veiklos metodai, kurie buvo taikomi prieš opoziciją", - kalbėjo NSGK pirmininkas.
 
A. Anušauskas taip pat prisiminė ir Alesio Beleckio istoriją. Jis svarstė, kad galbūt taip Baltarusija reaguoja į po to vis dažniau atmetamus teisinės pagalbos prašymus iš šios šalies.
 
"Negaliu nepaminėti, kad toks Lietuvos vardo minėjimas gali būti reakcija į tai, kad Lietuva po pamokančios A. Beliackio istorijos daugiau kaip šimtą kartų atmetė Baltarusijos teisinės pagalbos prašymus, kuriuose buvo jaučiami politiniai motyvai", - pabrėžė NSGK pirmininkas.
 
"Mūsų tarnybos kariai ir tarnautojai toliau dirba kasdieninį savo darbą", - sakė Krašto apsaugos ministerijos Antrojo operatyvinių tyrimų departamento direktorius pulkininkas Juozas Kačergius.

AtgalKomentarai:

Kolkas komentarų nėra parašyta.

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 6 plius 2 yra lygu