Vilniuje išrinkti TS-LKD Seimo ir miesto tarybos nariai sostinės viešojo transporto sistemos reformoje pasigenda skaidrumo ir vilniečių teisėtų lūkesčių įgyvendinimo

 Vilniečių išrinkti Seimo nariai: Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis, Irena Degutinė, Dainius Kreivys, Paulius Saudargas, Algis Strelčiūnas ir sostinės Tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai parengė viešą pareiškimą, kuriame miestą valdančiai politinei daugumai siūlo:

1. Vilniaus viešojo transporto sistemos reformą vykdyti tik visapusiškai įvertinus vilniečių nuomonę, jų interesus ir poreikius bei visoms politinėms jėgoms pasiekus sutarimą.
2. Reformos tikslas turi būti aiškus, o numatomas lėšų poreikis aiškiai deklaruotas.
3. Privatiems vežėjams turi būti sudarytos sąlygos toliau vežti keleivius dabar egzistuojančiais maršrutais pagrindinėse sostinės transporto linijose, o taip pat numatant galimybes integruotis į viešojo transporto sistemą, nustatant ilgalaikes, aiškias sąlygas, atsisakant dirbtinių jų veiklos apribojimų.
4. Reforma negali būti vykdama vilniečių patogumo, susisiekimo saugumo sąskaita, nenumatant tinkamų alternatyvų.
Politikai atkreipia dėmesį į vilniečių susirūpinimą dėl neskaidriai vykdomos Vilniaus viešojo transporto sistemos pertvarkos, kuri neužtikrina jų teisėtų lūkesčių bei nesprendžia transporto spūsčių problemos. Miestą valdanti Tarybos dauguma ketina panaikinti dalį populiarių viešojo transporto maršrutų, neužtikrinant tinkamų alternatyvų, poreikio turėti tiesioginį susisiekimą (be persėdimų) bei dažniau važiuojantį viešąjį transportą.
„Kantrybės taurė buvo perpildyta matant sostinės savivaldybės vadovų visišką vilniečių nuomonės dėl planuojamos Vilniaus viešojo transporto sistemos pertvarkos ignoravimą, o taip pat ketinimus įgyvendinti pertvarką be jokio pereinamojo laikotarpio, – sako pareiškimo iniciatorius Seimo narys Arvydas Anušauskas. – Manome, kad informacijos apie planuojamos reformos tikruosius tikslus nėra. Dėl minėtų ir daugelio kitų priežasčių kyla pagrįstų abejonių, ar viešojo transporto sistemos reforma, tokia, kokią numato miesto vadovai, tikrai bus naudinga vilniečiams ir pagerins jų susisiekimą bei gyvenimo kokybę“.

AtgalKomentarai:

Autorius: Lidija, Parašė: 2013-05-19
Sunkus darbas viską numatyti ir padaryti geriausiai.

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 1 plius 5 yra lygu