A. Anušauskas: Ukrainos scenarijus Lietuvoje nėra tik teorinė galimybė

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, buvęs šio komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas mano, kad Ukrainos įvykiai neturėtų būti svetimi Lietuvai.
Tam pritaria ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, kuris įsitikinęs, kad Lietuvoje politinis režimas primena V. Janukovyčiaus diktatūrą.
A. Anušauskas pasakojo, kad Ukrainoje Rusijos agresija prasidėjo, naudojant specialiuosius dalinius, ir taip siekiant įsitvirtinti tam tikrose teritorijose. Vėliau bus siekiama įsitvirtinti ir politikoje, demonstruojant, kad vyksta separatizmo pasireiškimai.
Saugumo eksperto nuomone, okupantu būti niekas nenori, o štai gynėju – nori.
 
„Šalies destabilizavimas – pirmas žingsnis įgyvendinti agresijos planus. Kada šalis destabilizuota, ji nėra pajėgi gintis. Kariuomenę veikia visa tai, kas vyksta mūsų šalyje, mūsų visuomenėje.“
„Jie neturi teisės politikuoti bet juos vienodai veikia ir ekonominės krizės, politiniai nesutarimai ir ta situacija, kuri susiklosto šalyje. Tokie scenarijai tikrai neatmestini. Žarijos žarstomos, kaip matome iš pavyzdžių, svetimomis rankomis. Kažkas padarys tuos darbus Lietuvoje“, - „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė A. Anušauskas.
Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka taip pat mano, kad Rusija bando susigrąžinti Sovietų Sąjungos turėtas žemės. Pašnekovas priminė, kad V. Putinas dar prieš 10 metų Sovietų Sąjungos žlugimą prilygino katastrofai.
„Mes savo kariuomenės finansavimui neskiriame nei 1 proc. ir tai neramina. Neramina tai, kad mes patys tikriausiai nenorime gintis, kai aplink tokia situacija“, - sakė J. Panka.
„Kodėl Ukrainoje įvyko Maidanas? Nes žmonėms trūko kantrybė. Žmonės suprato, kad toliau taip gyventi jie nebegali. Jie susirinko į aikštę, savo tvirtybe, savo kūnais pakeitė valdžią, nuvertė prezidentą, susikompromitavusius asmenis. Lietuvoje šiuo metu labai panašus scenarijus“, - teigė J. Panka.
 
Pašnekovo nuomonė tokia, kad Lietuva seka V. Janukovyčiaus diktatūriniu scenarijumi: korupcijos mąstai Lietuvoje yra didžiuliai, susirinkimo įstatymas drakoniškas, J. Panka ragino nepamiršti ir klausimo dėl referendumo „tempimo“.
Visą laidos įrašą galite išgirsti čia: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/04/14/ryto-espresso/31957

AtgalKomentarai:

Kolkas komentarų nėra parašyta.

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 1 plius 6 yra lygu