A. Anušauskas. Užkalbėjimais gydoma korupcija

Jei dingo tikėjimas teisingumu ir sąžine – gal uždekime žvakutę? Nes tyrimas nebepadės.

Ir rinkimai taip pat. Išugdytas sluoksnis žmonių, kuriems užtenka pasidalinti (arba galvoja, kad pasidalino) su vagiu (vagia, bet ir mums duoda). Ir politikų geras, storu demagogijos kremu suteptas sluoksnis.

Puikiai įvaldę žodyną – daug piktinasi korupcija ir politikavimu, parašo gražius straipsnius ir sukalba atsakymus. Tačiau juos taip pat galima atpažinti – kai reikia realių veiksmų – jie užimti svarbesniais reikalais. Jie neužsiima „smulkmenomis“, o reikalauja parodyti „stambias bylas“. Va, tada jie ohoho kaip parodys save! Jie atviri visiems politiniams pasiūlymams ir yra aršūs kolektyvinės politinės atsakomybės priešininkai – juk Vilniaus politikai nieko nežino apie kažkokias kurorto vonias.

Jie negali įsigilinti į vienos „Vandens“ įmonės valdymo subtilybes, ypač jei čia klastojamus dokumentus jau susirinko STT. Reikia palaukti, kol viskas bus išplauta. Žentai Vilniuje ar Mažeikiuose, marčios ir žmonos, dukros ir sūnūs Druskininkuose gali būti ramūs – tarnybinė etika patikimose rankose ir net nesvarsčiusi duoda teisingus atsakymus.

Na, ir kas, kad kurorto zonos buvo nustumtos nuo mero tvoros su premjero žinia. Kaip sako tezės „vagia, bet ir kitiems duoda“ puoselėtojai: tai tarpusavyje net nesusiję! Kur tvora, o kur kurortinės zonos? O kur premjero parašas? Nieko bendro, mieli tautiečiai!

Galime papildyti nacionalinę kovos korupcija programą: „Didinsime atsakomybę, plėsime planus, reikalausime atsakomybės, svarstysime skundus, mažinsime pasireiškimo galimybes, užkirsime kelią jos pasireiškimo pasireiškimui...“.

Kai reikės svarstyti Antikorupcijos komisijoje – pakelsime rankas „Už“. Už išbraukimą iš aktualių klausimų svarstymo, nes laukiame atsakymų. Esame pasiruošę laukti kiekvieną dieną. Jei reikės – lauksime ir pusę metų. Net metai mūsų laukimui neturės jokios įtakos. Viskas teisėta.

Na, o opozicija visai keista. Vis politikuoja. Vis galvoja, kaip čia tokius s-demokratus tiesiog pateikti negražioje šviesoje. Juk šviesa turi apšviesti, o ne peršviesti. Tokie rentgenai pavojingi politinei sveikatai.

Seimo Antikorupcijos komisijos rentgenas laikinai profilaktikoje. Apskritai opozicija turėtų būti nesuinteresuota politika ir jos vertinimais. Kaip pasakė gyvas klasikas, kalbėdamas apie parlamento darbą – čia ne vieta politikuoti.

Gal geriau pakvieskim burtininkę, kuri „gydo“ užkalbėjimais? Burtininkės dar nėra, o korupciją jau bandome įveikti vien užkalbėjimais.

 

www.delfi.lt, 2015 11 04

AtgalKomentarai:

Kolkas komentarų nėra parašyta.

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 7 plius 6 yra lygu