Vingiuoti pėdsakai Dauguose: tarp Rusijos valstybės dūmos deputatų, oligarchų, diplomatų, saugumiečių ir kariškių

Nauja „tradicija“ Dauguose. Kaip žinoma 15 hektarų žemės plotas su statiniais prie Didžiulio ežero Dauguose iki 2013 metų sausio priklausė privačiam vietos verslui. Tačiau 2013 m. sausį šio verslo akcijos parduotos Alytuje registruotai bendrovei „Daugų sala“. Registrų centro  duomenimis, įmonė įsteigta tik 2012 m. vasarą. Spaudoje po kurio laiko pasirodė žinių, kad formaliai įmonę pirko Lietuvoje registruotas verslas, o tikrieji jo savininkai – maskviečiai, besiverčiantys statybomis, „prekyba auksu“ ir daugybe kitų verslų. Jie Dauguose sumojo investuoti į labai specifinį sektorių – žolės riedulį. Žurnalistams buvo pasakojama, kad planuojama pastatyti keletą viešbučių, keletą žolės riedulio stadionų. Tačiau apžvelgus kai kuriuos viešai prieinamus dokumentus, kyla natūralūs klausimai. Kodėl 2013 metų pirmosiomis dienomis grupės maskviečių įmonė nusipirko tokį vietinį biznį ir ar pirkėjai turėjo tam lėšų savo įmonėse? Antras klausimas, jeigu perkantieji neturėjo pinigų – kas ir kodėl jų parūpino? Paskutinis klausimas kiek sudėtingesnis: kas sieja pirkėjus ir Rusijos užsienio reikalų komiteto nario fondą?

Įdomu tai, kad nuosavybę įsigijusi Maskvoje registruotai ribotos atsakomybės bendrovė „Tradicija-L“,  buvo įregistruota tik 2012 m. spalio 22 ir jau lapkričio 27 d. ji pirko 90 proc. įmonės „Daugų sala“ akcijų iš vieno alytiškio. O po pusantro mėnesio –2013 m. sausio 11 d. šį įmonė perka – Dauguose minėtą nekilnojamąjį turtą valdžiusią įmonę, kuri galimai buvo susijusi su vieno aktyvaus socialdemokrato šeima. Bet ne apie tai kalba, nors visa pirkimo operacija atlikta žaibiškai - nuo įmonės įsisteigimo Maskvoje praėjo vos 80 dienų.  

Didžiausias pirkėjų arba „Tradicija-L“ akcininkas – verslininkas Ara Ginosjanas, valdantis trečdalį bendrovės akcijų. Kiti verslo partneriai valdė smulkesnius akcijų paketus – po 6,67 proc. Neapsigaukime - įmonės įstatinis kapitalas tik 30 tūkst. rublių, tad didžiausias akcininkas valdė tuo metu 1000 litų vertės akcijas. Kitaip ir negalėjo būti – įmonė buvo radusi patalpas tik tolimame Maskvos priemiestyje, tarp logistikos centrų įsikūrusiame, komercines patalpas („ofisus“ arba tiesiog kabinetus) nedideliam verslui nuomuojančiame name.

Bet įdomu, kad „Tradicija-L“ negalėjo pasigirti Maskvoje itin žinoma veikla, o pagal prekybos-nuomos rodiklius tarp tokio profilio įmonių buvo apie 2750-oji. Iš kur įmonės balanse galėjo atsirasti pirkiniams apie 2 mln. litų (dienraštis „Verslo žinios“ yra skelbęs, kad armėnai „Tradicija-L“ akcininkai už savo investiciją paklojo apie 600 tūkst. eurų arba maždaug 2,07 mln. Lt)? Gal įdomu ir tai, kad kelių šimtų litų vertės akcijas turintis  vienas „Tradicija-L“ akcininkų Hrač Petrosian, iš karto imasi tvarkyti šio pirkinio reikalus? Nors įmonės akcininkai rodo galintys užsiimti daugybe veiklų, tačiau be butų nuomos atvykusiems iš Armėnijos darbininkams (ir turimų kepyklos akcijų), niekas negalėjo pasigirti dideliais uždarbiais. H. Petrosiano vadovaujama įmonė „Urartu“,  su 10 tūkst rublių (tuo metu 1000 litų vertės) įstatiniu kapitalu tariamai galėjo užsiimti ir „didmenine prekyba auksu ir kitais tauriaisiais metalais“, „didmenine prekyba brangakmeniais“, tačiau jos tikra deklaruota veikla panašu buvo tik statybos. Tiesa ir jų nepavyko aptikti, nes ir pati įmonė 2013 m. vasarą buvo likviduota. Kitaip ir negalėjo būti – Maskvos srities Dmitrovo mieste įmonė patalpas taip pat buvo radusi priemiestyje, tarp vienaukščių namukų buvusiame nedideles komercines patalpas (kabinetus) nuomavusiame name. Jame dar tuo pačiu metu veikė dar daugybė kitų įmonių.

Tačiau būtent Hrač Petrosian tampa pagrindiniu „žaidėju“ Dauguose. Įkuria Daugų žolės riedulio „Nanseno klubą“ ir tampa jo prezidentu. Klubas iškarto įstoja Maskvoje į lietuvių verslo klubą (šalia „Vičiūnų“, „Rūtos“ ir kitų tikrai stambių gamintojų), nors realiai jokio verslo nepavyko aptikti. 2013 m. įsteigtas jo vadovaujamas „Nanseno klubas“, buvo įvardijamas kaip „unikalus sportinis centras“ kuriant tarptautinius „gelbėjimo būrius“. Iš pradžių, 2013 m. spalio mėn. buvo įvardinta, kad nagrinėjama idėja steigti tarptautinę gelbėtojų mokyklą, kuri rengtų ir narus, ir sausumos gelbėtojus. Planuota pastatyti jiems ar žolės riedulininkams poilsio bazėje tris namukus po 20 vietų. Apie klubo tikslus pats H.Petrosian  2015 rugpjūčio 1 d. sakė, jog klubas ruoš „lyderius“,  rinks NVS šalių jaunimą. H.Petrosyan žodžiais: „klube neįprasti žaidimai skirti vienam tikslui - parengti įvairiapusį jauną žmogų, kuris „nebijo prisiimti atsakomybės ir gali tapti tikru gelbėtoju“. Klubo prioritetai – supažindinti talentingus jaunuolius iš skirtingų šalių, kad ateityje jie galėtų sudaryti „tarptautinį gelbėjimo būrį“. H.Petrosian 2015 m. paskelbė, kad organizuos dar vieną mokamąją bazę darbui ekstremaliose situacijose. Dalis mokymų susijusi su medicina: jaunuoliai du-tris kartus per mėnesį važinės į medicinos institutą, morgą, mokysis užsiūti žaizdas, apdoroti sulaužytas ar nutrauktas kūno dalis (tuo metu surinkta mėgėjų komanda žaidžia žolės riedulį, Lietuvos čempionato B divizione užėmė trečią vietą).

Ir vėl įdomu tai, kad ne H.Petrosian, o jo brolis dvynys Grant Petrosian yra tikrasis žolės  riedulio specialistas, Armėnijos nusipelnęs žolės riedulio treneris, buvęs Armėnijos moterų žolės riedulio komandos ir rinktinės treneris, apie 1994 m. įsikūręs Novosibirske. Novosibirske jis turėjo nedidelį verslą ir iš tikrųjų rūpinosi ne žolės riedulio perspektyva Dauguose, o jo atgaivinimu savo gimtajame mieste Giumri (anksčiau –Leninakano miestas, kuris buvo sugriautas 1988 m. žemės drebėjimo). Būtent Giumri mieste nuo 2010 m. jis rėmė žolės riedulio jaunimo komandą ir nuo 2007 metų puoselėjo idėją mieste atidaryti „Sport-Siti“ kompleksą su 35 sporto objektais. Tačiau 2007- 2012 metais jo idėja nieko nedomino. Viskas staiga pasikeitė 2012-2013 m. sandūroje, kuomet Rusijai parūpo įtakos galimybės Armėnijoje ir Lietuvoje.

Nuo Novosibirsko FSB link Karelino. 2012 metų pabaigoje Lietuva po rinkimų ruošėsi pirmininkavimui ES (nuo 2013 m. vidurio) ir jau nuo sausio turėjo būti svarbi ES vadovavimo dalyvė (pirmininkaujančio šalių trejeto nare). Armėnijos 2013 m. vasario mėn. laukė prezidento rinkimai ir pasirinkimas tarp Rusijos siūlomos Muitų sąjungos bei ES siūlomos asociacijos sutarties. Akivaizdu, kad pagal seną tradiciją Rusijos saugumo tarnybos turėjo talkinti įgyvendinant šiuos užsienio politikos tikslus. Viena stipriausių Rusijos FSB valdybų visą laiką buvo Novosibirske, kuriame buvo itin daug jų prižiūrimų mokslo centrų ir FSB mokykla. Pačiame mieste buvo iki 40 tūkst. narių priskaičiuojanti armėnų bendruomenė. Tad, dalis FSB operacijų buvo nukreipiamos ir per ją, siekiant išlaikyti Armėniją savo įtakos orbitoje. Darbas šioje FSB valdyboje padėjo daugelio vadovų karjerai, nes tai buvo mazgas tarp Europos ir Azijos, tad aktyvios veiklos netrūko. Ir čekistai iš Novosibirsko kaip taisyklė buvo kviečiami į darbą Maskvoje: FSB generolas-pulkininkas Jevgenijus Sysojevas 2009-2011 m. vadovavęs FSB valdybai, buvo paimtas į vidaus tyrimų valdybą Maskvoje, o 2013 m. paskirtas FSB direktoriaus pavaduotoju ir antiteroristinio komiteto vadovu, o dar vėliau- Šanchajaus organizacijos regioninio antiteroristinio centro direktoriumi; po jo Novosibirsko FSB valdybai vadovavęs generolas-leitenantas Viktor Ivanovič Bakutkin irgi buvo pakviestas į Maskvą, kai tik nuo 2013 m. balandžio 15 d. jį pakeitė Sergej Bojko.

Galima spėti, kad Novosibirsko FSB valdybainebuvo paslaptis, kad dvyniai Petrosianai Maskvoje ir Novosibirske turi savo verslus ir vienas jų senokai siekia realizuoti projektus Armėnijoje, savo mieste, kur yra Rusijos karinė bazė. Tačiau ar norint nukreipti juos norima linkme ir buvo prisimintas G.Petrosiano nuo 2007 m. puoselėjamas Giumri „Sport-Siti“ statybos projektas bei pažadėta atverti finansavimo galimybes ir Rusijos valdžios palaikymą? Ar mainais buvo paprašyta paslaugos – įsigyti iš esmės nereikalingo nekilnojamo turto ir Lietuvoje? Ar vienas brolių turėjo įsteigti Nanseno klubą su „gelbėtojų“ rengimu (kuris ateityje agituotų už dalinimą pabėgėliams ar ne piliečiams taip vadinamųjų „Naseno pasų“) ir įsilietų į lietuvių verslo klubą Maskvoje? Ar kitas brolis turėjo prisidėti prie naudingos įtakos darymo armėnų diasporoje Novosibirske ir Rusijos karinės bazės aplinkoje Giumri mieste? Gal tai tik neatsakyti retoriniai klausimai iš sąmokslo teorijų srities, ar jų neturėtume kelti?

Matyt sutapimas, kad vos tik buvo sudarytas sandoris Lietuvoje, 2013 m. vasario mėn. 12 d. įvyko Rusijos aukščiausios valdžios proteguojamo politiko ir sportininko, Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto nario Aleksandro Karelino fondo „Karelin-Fond“ atstovų susitikimas su projekto iniciatyvinės grupės nariais Grantu Petrosianu (Hrač Petrosiano broliu) ir Novosibirsko verslininku Artūru Movsesianu. Iniciatyvinėje grupėje dar buvo Sočio verslininkas Ruben Tatulian, kuris pastatė A.Karelino vardo sporto centrą ir jame treniravosi Rusijos rinktinės. Grantas Petrosianas tuo metu kalbėjo, kad statybos reikalingos ne tik socialinei situacijai gerinti, tačiau ir Rusijos kariškių šeimos nariams, kurie nori užsiiminėti sportu.

Svarbu akcentas, kad iš karto buvo pranešta, kad Rusijos Valstybės Dūmos deputatas nuo Novosibirsko Aleksandras Karelinas ruošiasi investuoti Armėnijos Giumri mieste į sporto kompleksą „Sortsiti“ (Sport-Siti“ buvo pristatomas, kaip miestas su 1500 žm. darbo vietomis.). Grant Petrosian prisistatinėjo A.Karelino artimu draugu (galima aptikti, kad jau 2008 metais jis dalyvavo „Karelin-Fondo“ jubiliejaus minėjime, tačiau paskui teigė, kad dėl „Sport-Siti“susitikimą su  Aleksandru Karelinu organizavo treneriu Novosibirske dirbantis 1992 m. olimpinis čempionas Mnac Iskandarian).

Kadangi Giumri buvo pagrindinė Rusijos 102-oji karinė bazė Armėnijoje, tad G.Petrosianas sakė, kad „tikimės jog rusai čiuožyklą ir baseiną pastatys savo pinigais, nes Giumri dar gyvena rusai...“. Bet kodėl jam nekilo klausimas, jog jam ieškant finansuotojų Novosibirske, jo brolis apie 25 mln. rublių (tuometiniu santykiu) investuoja į „sporto kompleksą“ Lietuvoje? Tačiau viena informacija iš Granto Petrosiano lūpų liudija, kad jis apie tai puikiai žinojo ir derėdamasis dėl „Sport-Siti“ jis rengė susitikimus Novosibirske, Maskvoje, Jerevane ir Lietuvoje. Su kuo ir kaip ne aišku, tačiau buvo susitarta: „Karelin-Fond“ statys plaukimo dengtą baseiną ir ledo čiuožyklą. Oficialiai paskelbta, kad A. Karelino apsisprendimui įtakos turėjo tai, kad Giumri Rusijos 102-ojoje karinėje bazėje tarnauja tūkstančiai rusų kariškių, o su šeimų nariais virš 10 proc. miesto gyventojų.

2013 m. kovo 6 d. Giumri buvo pristatytas projektas ir atidarytas fondo „Giumri-Siti“ ofisas, iš kurio turėjo toliau koordinuoti projektą. Pristatyme dalyvavo ir G.Petrosianas, ir Rusijos generalinis konsulas V.Korčmar. Niekam nekilo klausimų, kodėl 2007 metais parengtas statybos projektas penkis-šešis metus gulėjo stalčiuje? Tik Rusijos konsulas (beje generaliniu konsulu Giumri dirbęs nuo 2010 metų) pasakė, kad ne kartą susitiko su G.Petrosianu ir aptarė tuos klausimus, kurie susiję su Rusijos pusės įsipareigojimais. Bendras projekto biudžetas numatytas apie 250 mln. dolerių. Fondo direktorė A.Abramian paskelbė, kad pasiekti susitarimai su Rusijos verslininkais ir žinomais sporto fondais. Facebook socialiniame tinkle tą pačią dieną pasirodė ir Sport-Siti puslapis ....

Rusijos parlamentaro šešėliai. „Karelin-Fondas“ labai tiko neaiškiam finansavimui, nes dažnai buvo Rusijos teisėsaugos ir FSB tyrimų akiratyje (vadinasi, buvo galima pasinaudoti paslaugomis mainais į kažką), turėjo fondo steigėjams priklausiusių įmonių grupę bei vieno iš steigėjų dalinai kontroliuojamą banką „Akcept“. Tai patvirtina ir viena istorija. Vladimir Gorochov (buvęs Karelino padėjėjas, 2005 m. tapęs regioninio parlamento deputatu) 2012 m. rugpjūčio mėn. kreipėsi į Rusijos finansinę mokesčių valdybą ir 2013 m. gruodžio mėn. - į Rusijos generalinį prokurorą dėl reiderinio „Maškomplekt“ užgrobimo (valdė logistinį kompleksą už 1 milijardą rublių), kurį vykdė „Karelin-Fondo“ steigėjai ir nariai. Tačiau mokesčių tikrintojai nuo 2013 m. vasario-liepos mėn. iš esmės atsisakė tikrinti reiderinio užgrobimo atvejį klastojant mokestinius dokumentus. Tuo tarpu reideriavimas Rusijoje įvardijamas kaip „ne tik vienas pelningiausių kriminalinių verslų, bet ir vienas korumpuočiausių. Jis ne gali egzistuoti be korupcijos, be valdžios ir jėgos struktūrų palaikymo. 2016 m. sausio 31 d. buvo paskelbtas dar vienas straipsnis, kuriuo minėtas Novosibirsko verslininkas atskleidė Aleksandro Karelino biznio struktūrą. Kadangi A.Karelinas negalėjo kaip deputatas tiesiogiai užsiimti verslu, tai jis darė per tarpininkus: Jurijų Sereda ir Jurijų Tokarevą, kurie yra ir „Karelin-Fond“ steigėjai.

A.Karelinas dėl jo fondo steigėjų ir jo paties veiklos tyrimų nė kiek neprarado V.Putino pasitikėjimo. Nuo 2001 m. „Vieningoji Rusija“ («Единая Россия») partijos aukščiausios tarybos narys. 2013 m. apdovanotas Rusijos prezidento garbės raštu 2013-08-14 už sporto vystymą, nors pats oficialiai priklausė Dūmos užsienio reikalų komitetui. Įdomi jo biografijos detalė, kad 1999 m. Aleksandras Karelinas buvo ministro pirmininko Sergejaus Stepašino (1994-1995 m. FSB direktorius) patarėju sporto reikalams ir manoma, jog jo dėka Sporto ir turizmo ministru buvo paskirtas Boris Ivaniuženkov, kuris anksčiau buvo žinomas kaip Podolsko organizuotos nusikalstamos grupės narys „Rotan“.

Kad A.Karelinas išlaikė V.Putino pasitikėjimą liudijo ir tai, kad po to, kai 2014 m. balandžio mėn. Karelino vaikų krikštatėvis ir jo fondo stebėtojų tarybos narys, sporto holdingo „Kristal“ prezidentas, sporto objektus Berdske ir Iskitime statęs Viktor Golubev, įkūręs nelegalią naftos perdirbimo gamyklėlę ir gavęs 270 mln. rub pajamų, buvo apkaltintas, o vėliau suimtas (pagal FSB medžiagą jis grynino apie 100 mln. rublių per kito „Karelin-Fondo“ steigėjo „Akcept“ banką),  A.Karelinas toliau naudojosi prezidento prielankumu. Jis ir 2015 m. gruodžio 28 d. pasveikino Rusijos kariškius Sirijoje atskridęs į karinę aviacijos bazę šalia Latakijos, kartu su Karo aviacijos ir kosmoso pajėgų vyriausiu vadu generolu pulkininku Viktoru Bondarevu.

Sport-siti prie Giumri karinės bazės. Galiausiai buvo pasiekta, kad Giumri mieste iš esmės nemokamai išskirtas 12,5 ha plotas. Nuo tada G.Petrosian tapo aktyviu Rusijos ir Armėnijos kontaktų puoselėtoju, vis pabrėždamas, kad tarp Rusijos ir Giumri yra glaudus bendradarbiavimas, nes mieste įsikūrusi 102-oji karinė bazė. O juk Rusijos karinėje bazėje Giumri veikia ir FSB skyrius, kuris kontroliuoja kariškius ir jų aplinką... Ir toje aplinkoje be jų palaikymo bei žinios mažai kas vyksta.

2013 m. gruodžio 2 d. Rusijos prezidentas V.Putinas lankydamasis Giumri karinėje bazėje pasidžiaugė galutine Armėnijos sėkme nutraukiant derybas su Europos Sąjunga bei didėjančiu dujų importu... Tuo tarpu Lietuvoje kilo paskutiniai žygiai prieš suskystintų dujų terminalo statybą ir energetinę nepriklausomybę... Sau atsakykite į klausimą kas buvo tų „žygių“ smaigalyje?

 2016-09-14

AtgalKomentarai:

Autorius: Ingvaras, Parašė: 2016-09-14
Nu čia jau vertas 15min. tyrimo vardo šutas straipsnis. :)

Autorius: Elena, Parašė: 2016-09-17
Kodėl tyli Lietuvos žiniasklaida? O kur Lietuvos tarnybos? O Prezidentė? Visiška savo Valstybės išdavystę vykdo viešai Skardžiai ir nieko?

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-08
Acquistare Kamagra Farmacia Can You Drink While Taking Amoxicillin <a href=http://tadalaffbuy.com>cialis</a> Cialis Generico In Farmacia

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-08
Where To Buy Levitra Without Prescription Precios Cialis Online Tomar Viagra Durar Mas <a href=http://cial10mg.com>generic cialis</a> Cialis Notice

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-09
ajanta Kamagra Oral Jelly Diarrhea Side Effect Of Cephalexin Cialis 20mg Vidal <a href=http://cialicheap.com>viagra cialis</a> Cialis E Desiderio

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-10
Female Kamagra Jelly Abuse Propecia And Rogaine Lowest Price On Nizagra <a href=http://cial20mg.com>cialis</a> Priligy Dernieres Nouvelles

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-11
Reaction To Amoxicillin Cheap Viagra Samples <a href=http://cialibuy.com>cialis price</a> Cephalexin 500 Mg Dose For Son

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-11
Worldwide Direct Acticin 30gm <a href=http://cialicheap.com>cialis</a> Levitra Cialis Foro Buy Cialis Europe

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-13
Viagra 50 Vademecum <a href=http://cialibuy.com>buy cialis</a> Acheter Cialis Andorre Buy Prescription Worm Medication

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-14
Cheap Viagra Super Active 100mg 274 Ciprofloxacin And Amoxicillin Taken Togather Cialis Forum Statistiques <a href=http://buyciali.com>cialis</a> Viagra Gold Usa Bactrim No Prescription discount isotretinoin acne for sale best website visa

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-15
Cheap Viagra Next Day Delivery Uk 269 Levitra Shop Preisvergleich <a href=http://cial10mg.com>cialis</a> How Long For Cialis Peaks In The Blood Generico De Propecia Farmacia Online Side Effects Of Cephalexin Antibiotics

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-16
Z Pak Online Prix Cialis Pharmacie <a href=http://buyciali.com>online pharmacy</a> Generic Lasix Buy Generic Levitra L Tabs Levitra Duration

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-17
Generique Cialis Generique <a href=http://cialicost.com>cialis</a> Where To Purchase Macrobid Online C.O.D. Side Effects Cephalexin Canine

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-18
Stendra Online Purchase Isotretinoin Delivered On Saturday Hawaii Propecia Cost Auckland <a href=http://cialibuy.com>cialis</a> Levaquin 750mg

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-19
Viagra Online Postepay Elocon 5g Delivered On Saturday Orlando <a href=http://cial20mg.com>viagra cialis</a> Amoxicillin Chewable 250 Mg Can Priligy Be Taken With Cialis

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-20
Order Metformin Online Amitriptyline Buy In Uk Flagyl <a href=http://ciali5mg.com>buy cialis</a> Priligy Kaufen Forum

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-22
Amoxil Generique France Buy Levitra Forum Generic Macrobid Free Consultation Bakersfield <a href=http://cialiorder.com>online pharmacy</a> Propranolol Melbourne Buy Propecia Finasteride Online Buy Abortion Pill Online Cheap

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-23
Acheter Levitra Effet Secondaire <a href=http://cial10mg.com>cialis</a> Megathin Cialis 33 Anni

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-02-27
Generic Viagra Online Uk <a href=http://cial20mg.com>cialis</a> Pharmacie En Ligne Levitra Viagra Tunisie Vente Prix Levitra 20mg France

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-01
Elocon Overseas Next Day Amoxicilina Fedex Shipping buy now isotretinoin - isotretinoin cash delivery <a href=http://cial20mg.com>online pharmacy</a> Real Levaquin Discount Low Price Online

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-02
Cephalexin For Toothache Zentel Without Dr Approval <a href=http://cialicheap.com>cialis</a> Generic Viagra On Line Cialis Original Wirkung

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-03
Au Priligy Cytotec Medecine <a href=http://cialicheap.com>cialis</a> Cialis Prix Ligne Propecia Covered By Medicare

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-04
Purple Pharmacy Algodones Mexico <a href=http://brandciali.com>buy cialis</a> Buy Tamoxifen Citrate Uk

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-06
Achat Cialis En Ligne Europe Avalide Pfizer Celebrex Discount <a href=http://brandciali.com>online pharmacy</a> Amoxil Side Effects In Dogs

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-07
Non Prescription Prozak Fedex Provera No Prior Script <a href=http://ciali5mg.com>cialis price</a> Propecia Ot Proscar Finasteride Prescription Floroda

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-08
Generic Cialis Review Online <a href=http://buyciali.com>cialis</a> Propecia Side Effects After

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-09
Acquisto Kamagra Metz Zithromax Manufacturer Cialis Con Red Bull <a href=http://buyciali.com>cialis</a> Buy Generic Viagra Using Paypal Pet Meds Amoxicillin No Prescription

Autorius: MauPymn, Parašė: 2018-03-11
Cialis Fin De Semana <a href=http://buyciali.com>cialis</a> Can You Get High Off Cephalexin Vidal Levitra Generic 1 Mg Propecia Finasteride

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-03-17
You actually expressed this well.
only best offers 100mg cialis <a href="http://cialis.webcindario.com">cialis usa cost</a> purchasing cialis on the internet <a href=http://cialis.webcindario.com>chinese cialis 50 mg</a>
cialis 20mg <a href="http://cialis.webcindario.com">click here take cialis</a> prezzo di cialis in bulgaria <a href=http://cialis.webcindario.com>brand cialis generic</a>
tadalafil generic <a href="http://cialis.webcindario.com">http://cialis.webcindario.com</a> cialis for sale in europa <a href=http://cialis.webcindario.com>http://cialis.webcindario.com</a>

Autorius: kamagra bestellen nederland, Parašė: 2018-03-29
kamagra oral jelly review
<a href="http://kamagradxt.com/">kamagra reviews forum</a>
kamagra kopen in de winkel nederland
<a href="http://kamagradxt.com/">sleep store kamagra</a>
kamagra 100
http://kamagradxt.com/
kamagra oral jelly keine wirkung

Autorius: Hearceher, Parašė: 2018-04-12
cialis or cialis prices cam order cialis canada cialis trial coupon <a href="http://kaivanrosendaal.com/#Buy-Cheap-Cialis-Online">Buy Cheap Cialis</a> cialis farmacias andorra <a href="http://kaivanrosendaal.com/">Buy Cheap Cialis</a> get online prescription cialis calais

Autorius: Frarceher, Parašė: 2018-04-13
took two 100mg cialis getting the best from cialis soft generic cialis in dollar
<a href="http://mayavanrosendaal.com/#buy-cialis-online">Buy Cialis Without Prescription</a> forum cialis ligne
<a href="http://mayavanrosendaal.com/">Buy Cialis Without Prescription</a> street price 100mg cialis cialis online sales

Autorius: Brceher, Parašė: 2018-04-15
rx cialis para comprar miglior cialis generico
<a href="http://kaivanrosendaal.com/">buy cialis online</a> buy cialis online nz cialis rckenschmerzen

Autorius: Brceher, Parašė: 2018-04-16
dose size of cialis we choice cialis pfizer india
<a href="http://kaivanrosendaal.com/#Buy-Cheap-Cialis">cialis in usa</a> cialis online napol only here cialis pills

Autorius: Brceher, Parašė: 2018-04-17
cialis rckenschmerzen cialis generico postepay
<a href="http://kaivanrosendaal.com/#Buy-Cheap-Cialis-Online">cialis usa</a> cialis 10mg prix pharmaci cialis authentique suisse

Autorius: Brceher, Parašė: 2018-04-18
dose size of cialis achat cialis en itali
<a href="http://kaivanrosendaal.com/">Buy Cheap Cialis</a> brand cialis generic generic cialis at the pharmacy

Autorius: Hrafdceher, Parašė: 2018-04-18
cialis et avc best form natural cialis cialis expiration <a href=http://jvrimages.com/#generic+cialis>cialis lowest price</a> mist halvalla cialisa gutes cialis kaufen free coupons for cialis
<a href=http://jvrimages.com/#viagra+wikipedia>interactions for cialis</a> cialis livraison escompte discount 50 mg generic cialis we recommend bio cialis herbal
http://jvrimages.com/#side+effects+of+cialis farmacias en lnea cialis quebec pharmacy cialis try it genuine cialis online

Autorius: Hrafdceher, Parašė: 2018-04-19
cialis shopper canadian drugstore cialis cialis come is dosage <a href=http://jvrimages.com/#buy+generic+cialis>cialis 200 dollar savings card</a> walk in clinic toronto cialis buy cheap cialis uk online how to cialis online
<a href=http://jvrimages.com/#generic>jvrimages.com/</a> u 45976 buy cialis online brand cialis wholesale i use it cialis overnight mail
http://jvrimages.com/#cialis+for+sale vente de cialis pfizer visit our site cialis on sale buy cialis over counter 2010

Autorius: Hrafdceher, Parašė: 2018-04-19
vente cialis tunisie cialis leggero online sales pfizer cialis <a href=http://jvrimages.com/#viagra+or+cialis>cialis tablets</a> best ever cialis picture order cialis at a discount generic cialiscouk
<a href=http://jvrimages.com/#30+day+cialis+trial+offer>viagra cialis levitra</a> cialis generico online pldoras cialis muy baratas cialis bestellen cialis kaufen
http://jvrimages.com/#cialis+canada steroids cialis buy cheap cialis online now best price au pharmacy cialis

Autorius: Hrafdceher, Parašė: 2018-04-20
billige cialispillen with cialis buy usefull link cialis online buy
<a href="http://jvrimages.com/">buy cialic</a> el cialis sirve para durar ma generic cialis prices cialis e farmaci simil
acheter cialis site serieux discount cialis bonuses cialis acheter sur internet
http://jvrimages.com/#cialis+from+canada mexican made cialis how to buy cialis south africa can i buy cialis in malaysia

Autorius: HilSpoush, Parašė: 2018-05-02
Sildenafil Without Prescription Comparatif Viagra Tadalafil Levitra Stendra Erectile Dysfunction <a href=http://cialviag.com>cheapest cialis</a> Oestrogel Mg

Autorius: JorgeFug, Parašė: 2018-05-10
kamagra oral jelly sale
<a href="http://kamagradyn.com/">buy kamagra online</a>
kamagra 100 chewable review
<a href="http://kamagradyn.com/">buy kamagra 100mg</a>
kamagra oral gel
http://kamagradyn.com/
kamagra oral jelly 100mg uk

Autorius: Jefferylal, Parašė: 2018-05-11
kamagra oral jelly 100mg suppliers australia
kamagra 100mg tablets usa 247 pills
kamagra oral jelly kaufen per nachnahme
kamagra shop gutschein

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-05-23
daily erections per cialis daily usevoor en nadelen cialiscialis professional canadian canadaorder a sample of cialisvergleich viagra cialis and levitraonline cialis dream pharmaceuticalcialis viagra levitra quale il migliorebuy cialis 10mg ukdrug name for cialiswhat happens if you mix viagra and cialisviagra cialis codcialis levitra sales viagravaniqa cialis propeciainteraction between viagra cialisviagra cialis herbal substitutes samples2cialis comparison levitra viagraonline discount cialislong term use of cialiscialis 20 mg online
cialis daily new zealand
cialis coupon <a href="http://cialisiv.com/#cialis-canada">sialis</a>
tadalafil <a href=http://cialisiv.com/#buy-generic-cialis>cialis for daily use</a>
cialis rezeptfrei http://cialisiv.com/#cialis-5mg
where to get cialisuse viagra and cialis togetherlethal dose cialisbest price on cialiscialis trial pack next day shippingheart disease viagra cialistake viagra after cialiscialis 20mg original ohne rezeptdora cialis softsubaction showcomments cialis start from oldermaximum safe dose cialisviagra cialis philippinescialis e cortisone controindicazionidoes healthcare reform pay for cialiscialis im internet kaufengenerico de cialis 20 mgcialis daily dosing

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-05-25
wikipedia viagra cialismarijuana with cialiscialis rezeptfrei im ausland kaufencialis side effects dangersechte cialis erkennengeneric cialis professional 20 mgcialis generico lillycan you cut cialiscan i take cialis and viagra togetherviagra cialis paiement par paypalcialis kopen idealcialis wat is datcialis bestellen.bealternating between cialis and viagracialis ed danger
cialis 5mg
we choice free trial of cialis <a href="http://cialisvonline.com/#tadalafil">cheap cialis</a>
cialis y deporte <a href=http://cialisvonline.com/#cialis-super-active>cialis for daily use</a>
acheter du cialis a geneve http://cialisvonline.com/#buy-cialis-super-active
does cialis soft workcialis samplscialis soft por internetviagra et cialis generiquepill cutter 20mg cialiscialis generika online bestellencialis generic soft tabhow to purchase cialiscialis heatrecreational use of cialis softcialis in argentinaviagra and cialis ukcialis and us online pharmacywhere to puchase cialis online usagenerische cialis kaufencialis efectos con alcoholmeglio cialis viagra o levitra

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-05-26
viagra vs cialis vs levitra 2018cialis black reviewsline cialis softfrom overnight shipping us cialis softcosto cialis 10mgvergleich viagra mit cialisliasons sp cialis eszoloft and cialisgeneric viagra zenegra cialis levitrai combine zoloft with cialiscomparazione tra viagra e cialis
cialis tablets australia
we recommend cheapest cialis <a href="http://kawanboni.com/#cialis-5-mg">canadian cialis</a>
tadalafilo <a href=http://kawanboni.com/#buy-cialis-super-active>tadalafil 5mg</a>
sublingual cialis online http://kawanboni.com/#cialis-generic
acquisto cialis su internetquestions and answers about 5mg cialiscialis kaufen bankberweisungcialis pills price eachcialis interaction with alcoholviagra 0r cialiscialis succescosto de cialis 5 mgcialis levitra vardenafilvergleich viagra cialis kamagraefectos de cialis 20 mggeneric cialis pills no prescription canadagoedkope cialiscialis maker

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-05-28
cialis allergiccialis drug effectscialis tadalafil tabletspill splitting cialis softcialis online purchase genericcialis 20 mg 8 compresse prezzocialis infoprice comparison between viagra and cialiscialis and joint painscialis and grapefruit juice side effectsbuy authentic viagra cialis levitra online вђ“ prescription medications accessrx.comviagra cialis achat sur internetpro viagra acheter procalis cialisgeneric lowest price cialis softis viagra and cialis the sameis cialis gevaarlijkcompare viagra cialis and lavitrasubaction showcomments cialis optional older
cialis daily dose generic
cialis professional yohimbe <a href="http://cialisda.com/#cialis-20mg">tadalafil 20 mg</a>
buy online cialis 5mg <a href=http://cialisda.com/#tadalafil>cialis 20mg</a>
cialis generico postepay http://cialisda.com/#cialis-generic
cialis 10mg online australiainformation on generic cialis pillsviagra and cialis expiry notice spamventa de cialis canadacialis 20 mg ingredientsindia pharmacy cheapest cialiscialis es igual que el viagrawhat happens when you take cialis and viagra togethercialis comparisonsi want to buy cialis softcialis kaufen wofree cialiscialis versandwhich works best cialis or levitravrije verkoop cialiscialis for dogsside effects of cialis

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-05-30
cialis soft uk suppliercialis purchasecialis fungeneric cialis fast deliverycanadian pharmacy cialis 40 mgviagra versus cialis espa olcialis en om dagencialis zonder doktersvoorschriftbuy name brand cialis on linecialis dysfunction pillwhich one is stronger cialis or viagraviagra v s cialis vs levitracan women take viagra of cialisviagra cialis storecialis forced orgasmlos angeles and cialis flomaxcialis generika aus hollandcialis generika 10mgmedications like viargra and cialiscialis 20 mg buy online uk
usa cialis online <a href="http://cialisvu.com/">cialis prices</a>
cialis diario compra <a href=http://cialisvu.com/>cialis 20mg</a>
cialis 5 effetti collaterali http://cialisvu.com/
buy generic cialis softtabs cheapwo kann ich cialis rezeptfrei kaufenbrand cialis vs generic cialiscomparatif viagra and cialiscialis india discountcialis pills premature ejaculationcialis viagra mejorcialis 20m k ytt ohjeannuaire sp cialiscialis kaufen 20mg htmlcialis online generic

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-05-31
cialis kaufen ohne rezept auf rechnungcialis overdosecost of daily cialis prescriptiondoes viagra work faster than cialisbrand cialis vs generic cialiscialis 5mg daily dosecialis patchcialis werkt nietco lepsze viagra cialis czy levitracialis bathtub advertisementptnrs searchfor cialiscialis mountains in puerto ricowhere do you buy cialiscomparatif cialis viagracialis heart attack stroke
cialis 5 mg para diabeticos <a href="http://cialisb.com/">Generic cialis tadalafil</a>
generic low dose cialis <a href=http://cialisb.com/>Cialis prices</a>
click here to buy cialis http://cialisb.com/
devenir jury examens ducateur sp cialiscialis soft tv commercialsbuy viagra cialis ukcialis 20 mg funziona semprecialis local pricing new jerseycialis adderall interactionis generic cialis safecialis vs levitra faqgay men buy cialismail order cialis softviagra vs cialis alcoholcialis 5 mg bphcialis softabsdirections for taking cialisblue cross health cialismedco cialis

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-06-04
cialis online bestellen schweizprice of viagra vs cialisbest geniric cialiscialis soft ingredientscialis generika 20mgcialis generico super active 20mgcrohns disease help may sale cialis softcialis 5 mg patient directionscialis 2.5 mg daily reviewcialis sudden hearing loss
cialis 20mg preis cf <a href="http://cialisonl.com/">Cialis online</a>
cialis for sale <a href=http://cialisonl.com/>Best buy canada online</a>
cialis for sale south africa http://cialisonl.com/
cialis online pharmacy usis generic cialis available in australiadoes anthem blue cross cover cialisno perscription cialis softviagra cialis and levitra act bycialis daily informationcialis pills taladafilside effects viagra or cialiscialis soft overnight codcialis eller viagrahow do i get viagra or cialisphoto cialis viagracialis medication erectile dysfunctioneffet indesirable du cialiscialis soft generic safetycheapest cialis priceswhy does cialis cause back paincomparativa precios viagra cialissong used in cialis commercialcialis promise

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-06-04
viagra bei 18 jahrigenpuedo tomar viagra despues de un infartoviagra wann und wie einnehmenhow many hours before should i take viagraviagra where to buy in londonwhat to tell your dr to get viagrao que significa viagra piadawhere can i find viagra in hyderabadviagra free samples mailviagra and testosterone pillsedad para el consumo de viagrawhat would happen if a young person took viagramake viagra work bettergo hard viagra
where to buy viagra safely online <a href="http://viagraky.com/">buy viagra</a>
can you buy viagra at the store <a href=http://viagraky.com/>viagra prices</a>
how to order viagra http://viagraky.com/
viagra o spritequivalente natural del viagraviagra pricerobust pills is it a viagraviagra cream reviewcheap viagra in irelandbuy viagra online new zealandviagra pas de la caseviagra z niemieccan you take statins and viagraxtc in combinatie met viagrataking viagra in collegecomentarios sobre viagra spainviagra generico affidabile

Autorius: Richardhiera, Parašė: 2018-06-08
generic viagra available in usa
<a href="http://viagrapipls.com/">buy generic viagra online</a>
viagra professional 100mg reviews
<a href="http://viagrapipls.com/">buy viagra online</a>
asian woman on viagra commercial blue dress

Autorius: CoreyVek, Parašė: 2018-06-12
para comprar viagra hace falta recetageneric viagra super active (sildenafil citrate)viagra commercialpuis je prendre du viagrabuy hebal viagraque pasa si me tomo un viagra vencidocan viagra make me last longerviagra erection qualitydrug test and viagrahiv viagraviagra rubviagra home pagewhat happens after you ejaculate on viagrawhat to tell my doctor to get viagrawhat is proper viagra dosageburroughs wellcome viagraviagra erythromycin dosage
online viagra without prescription <a href="http://viagraiy.com/">generic viagra</a>
viagra order online uk <a href=http://viagraiy.com/>viagra generic</a>
buy viagra without prescription uk http://viagraiy.com/
viagra tablets in walgreensofficial site of viagratesco viagra price 2014audubon on viagracontroindicazioni nelluso del viagrabeta blockers and viagrageneric viagra uk paypalviagra for lessviagra pulverformpatent viagra sverigedoes viagra allow you to stay hard after ejaculationzenerx viagra alternativaviagra da pressao altawhat is moroccan viagra

Autorius: JuniorCreem, Parašė: 2018-06-13
viagra discount coupon cvs
<a href="http://viagrapipls.com/">buy viagra</a>
viagra generic launch date
<a href="http://viagrapipls.com/">buy generic viagra</a>
viagra uk price comparison

Autorius: DerekKab, Parašė: 2018-06-15
now <a href= http://buyviagramdf.com/ > buy viagra online </a> here "http://buyviagramdf.com/" - 25mg, 50mg, 100mg viagra tablets available today buyviagramdf.com

Autorius: Danielnut, Parašė: 2018-06-17
kamagra bestellen nederland
<a href="http://kamagradyn.com/">buy kamagra</a>
kamagra gold from ajanta pharma
<a href="http://kamagradyn.com/">buy kamagra 100mg</a>
kamagra rendeles

Autorius: Jareddreve, Parašė: 2018-06-18
cialis dosage 20mg or 10mg
<a href="http://cialisprod.com/">buy generic cialis</a>
cialis side effects vision
<a href="http://cialisprod.com/">buy generic cialis</a>
generic cialis super active reviews

Autorius: MichaelLoold, Parašė: 2018-06-20
cialis generico italia in contrassegno
<a href="http://justinpro.com/">buy cialis online</a>
viagra and cialis dosage and cost comparison between
<a href="http://justinpro.com/">buy cialis online</a>
cialis coupon walgreens groupon

Autorius: JuniorCreem, Parašė: 2018-06-20
viagra generic name funny
<a href="http://viagrapipls.com/">buy generic viagra</a>
cialis vs viagra cost comparison
<a href="http://viagrapipls.com/">buy viagra online</a>
cialis vs viagra vs levitra dosage reviews

Autorius: DerekKab, Parašė: 2018-06-20
<a href= http://cialisnrx.com/ >buy cheap cialis online</a> here "http://cialisnrx.com/" - cialis online generic cialis cialisnrx.com

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 1 plius 5 yra lygu