Lietuvos teisinėje sistemoje ilgiausiai trukusi byla bus baigta

Sausio 13-osios bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme prokurorai pagaliau sako galutines kaltinimo kalbas ir tai truks dvi savaites. Mat šį kartą teisiami 66 kaltinamieji.

Pirmasis teismo posėdis įvyko prieš dvejus metus – 2016 sausio 27 dieną, tai jis taip pat pretenduoja tapti rekordiniu - bylą sudaro 760 tomų. Bet kalba ne apie rekordus.

Byloje suimtas tik Rusijos pilietis Jurijus Melis ir dokumentai paimti iš Genadijaus Ivanovo. Austrijoje sulaikytas buvęs KGB karininkas Michailas Golovatovas austrų buvo paleistas. Buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas (93 metų amžiaus), buvęs Vilniaus garnizono vadas gen. Vladimiras Uschopčikas, Lietuvos komunistų partijos CK antrasis sekretorius Vladislavas Švedas (74 metų amžiaus, buvęs Žirinovskio sekretoriato darbuotoju), buvęs Lietuvos komunistų partijos CK sekretorius Algimantas Naudžiūnas (75 metų amžiaus) ir visi kiti kaltinamieji sėkmingai išsislapstė Rusijoje ir Baltarusijoje. Už padarytus nusikaltimus nuteisti tik 6 perversmininkai.

Panašu, kad šiais metais Lietuvos teisinėje sistemoje ilgiausiai trukusi byla bus baigta. Jau praėjo 27 metai...

 


AtgalKomentarai:

Kolkas komentarų nėra parašyta.

Rašyti komentarą:

Jūsų vardas:

Apsaugos kodas: 5 plius 7 yra lygu