Istorinio dokumentinio filmo premjera „Šešėlių frontas“

2019 Vasario 12, Antradienis at 18:00

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka , Gedimino pr. 51, Vilnius

Įvykiai

Pradėjus skaičiuoti atkurtos valstybės antrąjį šimtmetį, Valstybės saugumo departamentas kviečia atkreipti dėmesį į iki šiol plačiai nenagrinėtą Lietuvos istorijos dalį – pristato su didele kino profesionalų ir istorikų komanda kurtą dokumentinį filmą „Šešėlių frontas“.

Svarbiausios tarpukario Lietuvos žvalgybos pareigūnų operacijos, priešų pinklės sužlugdyti valstybę, mažai žinomi žvalgybos didvyriai ir nematyti archyviniai vaizdai. Visa tai – pirmajame Lietuvoje filme apie Lietuvos žvalgybą.

Dokumentinėje kino juostoje vaizduojama istorinė linija veda į tarpukario valstybės žvalgybinio darbo užkulisius.

VSD tikslas – informuoti visuomenę apie mažai žinomus žvalgybos istorijos faktus.

Tad filmas nuosekliai ir atsakingai kurtas daugiau nei metus laiko, o kūrybinei komandai talkino net 5 istorikai, puikiai išmanantys Lietuvos žvalgybos istoriją.

Kino juosta „Šešėlių frontas“ įdomi ne tik tuo, kad talpina daugybę daugeliui nematytų archyvinių fotografijos kadrų ir filmuotos medžiagos iš Lietuvos tarpukario laikotarpio. Išskirtinis filmo bruožas – modernioji kino animacija.

Renginyje dalyvaus VSD direktorius Darius Jauniškis, o savo įžvalgomis diskusijos metu dalinsis istorikai dr. Arvydas Anušauskas, dr. Ingrida Jakubavičienė ir dr. Kęstutis Kilinskas. Renginį moderuos istorikas dr. Norbertas Černiauskas.

© 2019 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.