A. Anušauskas: Lietuva gali uždrausti atvykti į šalį kai kuriems Rusijos atlikėjams

 

Latvijai priėmus sprendimą neapibrėžtam laikui įtraukti Rusijos popmuzikos atlikėjus Olegą Gazmanovą, Josifą Kobzoną ir Valerijos sceniniu vardu žinomą Alą Perfilovą į sąrašą asmenų, kuriems draudžiama atvykti į šalį, analogiškų veiksmų gali imtis ir Lietuva, teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Arvydas Anušauskas.

Aš manau, Lietuva taip pat gali priimti analogiškus sprendimus sekdama Latvijos pavyzdžiu (...) Tai (Rusijos atlikėjų elgesys - BNS) yra nuosekli pozicija, nuoseklūs veiksmai, kaip taisyklė finansuojami Rusijos valdžios, kuriuose jie visiškai nuosekliai, visada ir ilgą laiką dalyvauja. Tai nėra koks nors atsitiktinis veiksmas“, - LNK Žinioms sakė A. Anušauskas.

Anot LNK žinių tarnybos, Užsienio reikalų ministerija praneša, kad kol kas nesiruošia uždrausti Rusijos atlikėjams atvykti į Lietuvą, nes taip, esą, būtų prisidėta prie dar didesnio jų viešinimo, tačiau neatmetama galimybė panašias priemonės taikyti ateityje.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius pirmadienį priėmė sprendimą į „juodąjį sąrašą“ įtraukti O. Gazmanovą, J. Kobzoną ir Valeriją. Latvijos ministerija nurodė, kad šie asmenys savo žodžiais ir veiksmais prisidėjo prie žalos Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

Į „juodąjį sąrašą“ įtraukti atlikėjai ketino dalyvauti kasmet Rusijos prodiuserių Jūrmaloje rengiamame popmuzikos festivalyje „Naujoji banga“, kuris prasidės liepos 22 dieną.
© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.