Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės Vyriausybės vidaus reikalų ministras Arvydas Anušauskas įsitikinęs, kad policiją prisiminti reikia ne tada, kuomet susiduriame su nusikalstamumu ar viešosios tvarkos pažeidimais. Jis klausia, ar Vyriausybė ir dabartinis Seimas yra pasiryžę padaryti viską, ko reikia siekiant pagerinti policijos situaciją.
Pasak parlamentaro, dabar Seime užstrigęs Policijos įstatymo pakeitimų svarstymas yra akmuo į politikų daržą. Be to, Seime įstrigusios ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos, o tai savo ruožtu neleidžia policininkams sumažinti popierizmą ir supaprastinti savo darbą.
„Policija negali viena išgydyti visuomenės ligų: nusikalstamumą lemia ir darbingo amžiaus gyventojų neužimtumas, ir gaunamų pajamų stoka, alkoholizmo problemos, kurias dažniausiai lydi smurtas artimoje aplinkoje. Pačioje policijoje pasitaiko nejautrumo, ignoravimo ir kitų neigiamų pavyzdžių, net nusikaltimų, kurie daugiau atspindi bendrą situaciją visuomenėje. Policija yra tos pačios visuomenės narė ir ją taip pat veikia atsainus požiūris į policininkų problemas, visų bėdų kabinimas ant jų pečių‘,– teigia A. Anušauskas.
Jis pažymi, kad policijai tenka rūpintis ir saugiu eismu, užkardyti alkoholinių gėrimų gėrimą viešosiose vietose, alkoholinių gėrimų ir rūkalų pardavimą nepilnamečiams, bausti už viešosios rimties sutrikdymą, kovoti su narkotinių medžiagų vartojimo didėjimu ir dar daug kuo.
„Policijos pareigūnų ir pilietinės visuomenės glaudus bendravimas, tarpusavio pasitikėjimas padėtų kurti saugią aplinką, skatintų visuomenės teigiamą požiūrį į pareigūnus bei jų darbą“, – pabrėžia šešėlinis vidaus reikalų ministras, primindamas, kad praėjusios Vyriausybės iniciatyva buvo, kad policija pati galėtų savo kiemą išsišluoti, be Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų talkinimo, sukurta Imuniteto tarnyba, kuri prie to prisidėjo. Taip pat pakeistas Kriminalinės žvalgybos įstatymas.