Diskusijų klubo „Status Quo?“ XXI diskusija "Įvaizdis politikoje: politinio spektaklio kūrimas, politinio kapitalo kaupimas ar įvaizdžio kampanijų dalis?"

 

Lapkričio 10 d. sostinės senamiesčio bare „In vino“ vyko diskusijų klubo „Status quo?“ XXI diskusija "Įvaizdis politikoje: politinio spektaklio kūrimas, politinio kapitalo kaupimas ar įvaizdžio kampanijų dalis?", kurią moderavo Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys dr. Arvydas Anušauskas.

Įvaizdis – neatskiriama kiekvienos asmenybės dalis ir dažnai asocijuojasi su geru įspūdžiu, solidumu ir kitais siektinais dalykais. Vizualios charakteristikos labai svarbios dabartiniame dinamiškame gyvenime. Mes dažnai susiduriame ne su pačiu politiku, o su jo susikurtu įvaizdžiu: kiti mato tai, kas nuspręsta jiems parodyti. Yra daug situacijų, kai mes reaguojame į įvaizdį, o ne į realybę. Tačiau kokios iš tiesų yra įvaizdžio teikiamos privilegijos ir kaip jomis naudotis? Ar įvaizdis politikoje yra tik gerai parinktų viešųjų ryšių dalis, ar galima įvaizdžiu piktnaudžiauti? Kaip kuriamas įvaizdis politikoje ir kokie dabar yra siektini ar sektini pavyzdžiai? Kaip įvaizdis politikoje gali prisidėti prie atitinkamos visuomenės nuomonės formavimo? Ar gajūs įvaizdžio stereotipai politikoje („profesorius“, „raudonas“ ir t. t.) ir kaip jie daro įtaką visuomenės nuomonei bei pasirinkimams?

Į šiuos ir kitus diskusijos dalyvių iškeltus klausimus padėjo atsakyti įvaizdžio konsultantė, AICI - Tarptautinės įvaizdžio konsultantų asociacijos narė Alvyda Jasilionytė ir politologas, parlamentinių tyrimų departamento vadovas dr. Alvidas Lukošaitis.

Koliazai 002

Daugiau nuotraukų - šio tinklalapio galerijoje.

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.