Pagaliau geros naujienos iš nuomojančiųjų savivaldybės būstą

 

Panevėžys

 

Kai gruodžio mėnesio pradžioje kreipiausi į Vilniaus savivaldybę dėl kelis kartus padidintų savivaldybei priklausančio būsto nuomos sąskaitų, nežinojau, kur šis reikalas nuves. Šiandien nuomininkai pranešė, kad 2015 m. gruodžio 28 d. patvirtinus naujus vietovės pataisos bei būsto būklę (nusidėvėjimą) rodančius koeficientus, kurie pagrinde lemia nuomos mokesčio dydį, - suma sumažėjo iki 40 proc., pavyzdžiui, nuo 210 iki 130 eurų.

Priminsiu, kad savivaldybei patvirtinus naują savivaldybės ir socialinio būsto nuomos mokesčių dydžio apskaičiavimo tvarką, dalies tokių butų nuoma pabrango net 2–3 kartus. Vilniuje tai palietė 1559 savivaldybės būsto nuomininkų šeimas. Vien tik 168 vilniečių šeimoms iš Šnipiškių nuomos mokestis padidėjo 3 kartus, 376 šeimoms iš Senamiesčio ir Žvėryno – 3,5 karto. Vilniaus naujuosiuose mikrorajonuose nuomos kaina pakelta 2,5 karto.

Gerai, kad savivaldybė nepuolė ginti savo munduro, o perskaičiavo ir sumažino bent dalies minėtų butų, kurie nors ir yra miesto centre, bet pasižymi aukštu nusidėvėjimo lygiu (dažnai yra be pagrindinių komunalinių patogumų), nuomos mokesčius. 

2016-02-24

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.