Seimo TS-LKD frakcijos nariai įregistravo atskirąją nuomonę dėl Antikorupcijos komisijos parlamentinio tyrimo išvadų

 

Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Jurgis Razma ir Rimantas Jonas Dagys šiandien Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo atskirąją nuomonę dėl Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų suteikimo Seimo Antikorupcijos komisijai ir pavedimo atlikti parlamentinį tyrimą“ išvadų.

Seimo nariai negali sutikti su kai kuriomis išvadomis, kurias paskelbė daugumą Seimo Antikorupcijos komisijoje sudarantys valdančiosios koalicijos partijų nariai, nes jose neatsižvelgta į objektyvius faktus ir aplinkybes.

Seimo nariai pabrėžia, kad Kauno apygardos prokuratūros 2016 m. vasario 29 d. raštas apie Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro priimtą nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir prijungta išviešinta tyrimo medžiaga niekaip neatsispindi komisijos išvadose, todėl siūloma tą jos dalį, kuri yra reikšminga daromoms išvadoms ir atskleidžia ministro Kęstučio Trečioko, Vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio, Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir kitų atsakingų pareigūnų nutylėtas aplinkybes, nulėmusias Vyriausybės nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ pakeitimo“ projekto rengimą ir priėmimą, prijungti prie komisijos išvadų konstatuojamosios dalies.

Juo labiau kad aukščiausių valstybės pareigūnų pokalbiai paskelbti viešai ir tiesiogiai leidžia daryti išvadas, kad aplinkos ministras K. Trečiokas melavo, neigdamas bendravimo su Druskininku meru R. Malinausku faktą dėl minėto nutarimo, reikalingo privačiam bylos dalyviui, o ne viešąjį interesą gynusiam prokurorui.

Komisijos nariai taip pat pabrėžia, kad komisija negavo išsamios informacijos ir iš esmės neištyrė, ar nebuvo pažeisti įstatymų reikalavimai UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ įdarbinant Druskininkų savivaldybės administracijos darbuotojų giminaičius. Be to, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ir toliau atlieka tyrimą dėl Druskininkų savivaldybės mero.

Atskirąją nuomonę pateikę Seimo nariai taip pat pažymi, kad nepaisant 2013 m. žurnalistų etikos inspektoriaus nutarimo, kad Druskininkų savivaldybės institucijos ir Druskininkų savivaldybės įstaigos, leisdamos vietinį periodinį laikraštį „Mano Druskininkai“, pažeidė Visuomenės informavimo įstatymo 22 straipsnio 6 dalį, minėtas leidinys ir toliau buvo finansuojamas Druskininkų savivaldybės įstaigų.

Seimo nariai, nesutikdami su politizuota komisijos išvada dėl pastatų nuomos privačiai mokyklai, pateikė savo poziciją tuo klausimu.

 

Visas atskirosios nuomonės dokumentas pridedamas

Iš www.lrs.lt, 2016-03-09

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.