Seime diskutuota apie žydų genocido vykdytojus Lietuvoje

Šiandien Seime vyko diskusija „Klausimai ir atsakymai po 75 metų: žydų genocido vykdytojų skaičiai“, kurią organizavo Seimo parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininkas Arvydas Anušauskas ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugija.

diskusija

Daugiau diskusijos akimirkų - fotogalerijoje.

 

„Mokslininkai iškėlė daugiau klausimų, negu buvo galima iš karto gauti atsakymų: nėra visa apimančio požiūrio - fokusuojamasi tik į holokausto vykdymą, tačiau taip pat reikia žvilgsnio į žydų palikimą, būtina nepriešpastatyti tyrimų vienų kitiems (gelbėtojų paieškos ar holokausto vykdytojų identifikavimo ir pan.). Šiuo metu yra personalinis 2057 tiesioginių ir netiesioginių holokausto vykdytojų sąrašas, tačiau apibendrinti vien tiesioginių vykdytojų skaičiai gali siekti 5-6 tūkst. ir turi tendenciją kažkiek didėti... Nors praėjo 75 metai, tačiau kalbėjimas šia tema vis dar yra labai problematiškas“, - teigia Arvydas Anušauskas.

Diskusijoje dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pirmininkas Emanuelis Zingeris, Seimo narys Vytautas Juozapaitis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas Alfredas Rukšėnas, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus atstovai Mantas Šikšnianas ir Markas Zingeris, Žydų kultūros ir informacijos centro direktorius Algis Gurevičius, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugijos pirmininkas Vytautas Bruveris, Vilniaus universiteto istorikai: doc. dr. Jurgita Verbickienė, dr. Norbertas Černiauskas, dokt. Stanislovas Stasiulis ir kt., žurnalistai, šia tema besidomintys ekspertai.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/zydsaudziu-sarasas-lietuvoje-gali-siekti-ir-6-tukstancius-kodel-bijoma-ji-paskelbti.d?id=71469652

 

2016-06-06

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.