Priimtas įstatymas, leidžiantis šauliams ir kariams savanoriams turėti ginklą namuose

 

Ketvirtadienį, birželio 16 dieną, Seimas priėmė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, kurios suteikia galimybę Lietuvos šaulių sąjungos nariams ir kariams savanoriams įsigyti ir namuose laikyti B ir C kategorijų ginklus, jų šovinius. Nepaprastosios padėties atveju ginklai nebūtų surenkami iš šaulių, o kol bus apginkluoti iš kariuomenės arsenalų - neliktų beginkliai nė vienos valandos.

„Pagaliau Seime po metų priimtas įstatymas, leidžiantis šauliams ir savanoriams turėti ginklą namuose, yra skirtas nacionalinio saugumo tikslui, o ne medžioklei, savigynai ar sportui. Nacionalinio saugumo intereso atsiradimas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme yra svarbus istorinis žingsnis ir potencialaus agresoriaus atgrasymo priemonė“, - teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

Oponentai kėlė klausimus dėl visuomenės saugumo, kaip užtikrinti, kad ginklai nepatektų į netinkamas rankas ir nesukeltų skaudžių padarinių. Tačiau ginklus laikyti namuose bus galima tik įvykdžius griežtas sąlygas ir jokios lengvatos nebus taikomos. Be to, kandidatai  į šaulius ar karius savanorius, skirtingai nuo medžiotojų ar sportininkų, yra papildomai tikrinami,  užkertant kelią abejotinos reputacijos asmenims patekti į šias struktūras.

 

2016-06-16

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.