Vilniaus centre - žemė pusvelčiui

 

Išsinuomoji sklypą po sandėliukais už simbolinę kainą 8 metams ir pastatai daugiabutį. Tai tikrai ne Monkės biznis. Prieš keturis mėnesius dėl "UAB "Emtronika" veiksmų į mane kreipėsi gretimo namo gyventojai. Aš atitinkamai užklausiau Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, Miesto plėtros departamento ir net Kultūros paveldo inspekcijos.

Dauguma atsakymų buvo standartiniai - ne mūsų kompetencija, mūsų funkcijų tai neapima ir raštas persiunčiamas toliau (pavyzdžiui, Statybos inspekcija nukreipė į Nacionalinę žemės tarnybą, kuri laimina tokius sandorius).

Tačiau įdomu tai, kad Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis rašo, jog šios statybos "projektiniai pasiūlymai suderinti ....Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriuje", o Kultūros paveldo departamentas apie tokį suderinimą parašė, kad specialūs paveldosaugos reikalavimai dar nėra išduoti, vadinasi, jų nuostatos neperkeltos į projekto techninius sprendimus.

Taigi pats projekto derinimo procesas net nėra iš esmės prasidėjęs. Tačiau visi kaip vienas pirštais rodo į Nacionalinę žemės tarnybą, kuri neturi dykai dalinti valstybinės žemės statyboms. Gaila, kad Miesto plėtros departamento posėdyje nekilo klausimų dėl tokio būdo gauti sklypus statyboms.

Aš ne už "sandėliukų kultūrą", tačiau yra ir vietos gyventojų pagrįsti lūkesčiai, kad bus atsižvelgta į jų interesus. Kol kas jie - pralaiminti pusė. Kartu su valstybe, kurios žemes dalija pusvelčiui.

2016-08-02

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.