Siekiant skaidrumo pateiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos

Šiandien Seimo TS-LKD frakcijos narys Arvydas Anušauskas pakartotinai Seimui pateikė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma papildyti viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų nuosavybės santykių deklaravimo tvarką. Šiuo metu viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neprivalo deklaruoti sąsajų su kitą ūkinę, finansinę ar komercinę veiklą vykdančiais ūkio subjektais, gaunamos paramos. Siūlymus kurti viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą taip pat yra pateikę 2010 m. Prezidentūroje vykusio žurnalistų bendruomenės forumo „Žiniasklaidos laisvė ir atsakomybė“ dalyviai, žurnalistų etikos inspektorius, „Transparency International“ Lietuvos skyrius.

Pasak A.Anušausko: „Prieš trejus metus šio projekto valdantieji net neleido pateikti. Dabar aiškėja, kad kai kurios valstybinės įmonės buvo rėmėjos ir kai kurių viešosios informacijos rengėjų projektų. Įvedus siūlomas nuostatas tokia informacija taptų viešai prieinama ir skelbiama“.

Projektu siūloma numatyti pareigą viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams, kurie yra juridiniai asmenys, teikti informaciją apie gautą didesnę paramą bei informaciją apie gautas pajamas iš valstybės, savivaldybių institucijų ir įstaigų bei politinių partijų už reklamos ir užsakomųjų straipsnių teikimą.

Seimas po pateikimo įstatymo projektui pritarė.

2016-12-01

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.