Rusijos noras gerinti santykius su Lietuva – priedanga?

Po Rusijos ambasadoriaus Vilniuje Aleksandro Udalcovo ir Lietuvos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimo prabilta apie dvišalių santykių atmosferos gerinimą parlamentų lygmenyje. Artimiausiu metu Rusijos Dūmoje planuojama įkurti tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupę, kuri stengtųsi sukurti palankesnes sąlygas tarpusavio dialogui.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Anušauskas, reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie tarpparlamentinių ryšių su Rusija atkūrimą, teigė, kad šis Rusijos noras gali būti tik spąstai.

„2008-2012 metais, kai man teko būti Tarpparlamentinių ryšių su Rusija grupės pirmininku, pati Rusija atsisakė tokio bendradarbiavimo, nors Dūmos atstovai buvo kviečiami ir 2010, ir 2011 metais. Nenorėjo net kalbėtis, tik skelbė blokadas mūsų eksportuojamiems maisto produktams, apribojimus vežėjams. Manau, kad makaronai geras produktas eksportui, bet jei jie iš Rusijos, tai mes žinome šį skonį. Nutraukite agresyvius veiksmus prieš kaimynus - pirmiausia Ukrainoje, nustokite į Karaliaučiaus sritį siųsti puolamąją ginkluotę - tada gal ir bus prielaidos kalbėtis. Priešingu atveju tokia grupė tik de facto įteisins agresoriaus nubrėžtas naujas ribas bei atvers jam papildomas galimybes, - sako Seimo narys Arvydas Anušauskas.

2017-01-10

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.