Seimo nario M. Basčio ryšius tirs Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas

Kovo 16 d., ketvirtadienį, Seimo TS-LKD frakcijos narys Arvydas Anušauskas pristatė projektą, kuriame siūloma pavesti Nacionaliniam saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) atlikti tyrimą dėl Seimo nario Mindaugo Basčio ryšių galimai keliamos grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, suteikiant komitetui laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus. Seimas pritarė šiam siūlymui.

Komitetas, gavęs laikinosios tyrimo komisijos statusą, turės daugiau galių.

„Susidarius tokiai situacijai, nepakanka komitetui pavesti tik parlamentinio tyrimo atlikimą, būtina jam suteikti ir laikinosios komisijos funkcijas. Kodėl tokie įgaliojimai reikalingi, yra keli niuansai. Komitetas kaip laikinoji tyrimo komisija gali kviesti ne tik valstybės tarnyboje dirbančius asmenis, kurie savo pasisakymus patvirtina parašais, o už melagingą liudijimą gresia baudžiamoji atsakomybė. Be to, po tyrimo komisija teikia rekomendacijas valstybės institucijoms, ką daryti, kad tokios situacijos nesikartotų bei būtų užtikrintas įstatymų vykdymas ir nacionalinis saugumas“, – teigia NSGK narys A. Anušauskas.

Ketvirtadienį Seime taip pat sudaryta specialioji tyrimo komisija dėl apkaltos parlamentarui M. Basčiui. Dvylikos narių komisija išvadą dėl pagrindo M. Basčiui pradėti apkaltos procesą turi pateikti iki gegužės 1 dienos. Komisijos pirmininku paskirtas Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Dainius Gaižauskas, pirmininko pavaduotoju – konservatorius Arvydas Anušauskas.

 

2017-03-16

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.