Seime vyks spaudos konferencija, skirta arkivyskupui Teofiliui Matulioniui

Š. m. kovo 28 d., antradienį, 10.30 val. Seime (Seimo II r., 212 kab.) vyks spaudos konferencija „Beginklė tiesa“, skirta pažymėti artėjančias arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos, t. y. skelbimo palaimintuoju, iškilmes bei atidaryti jam skirtą parodą Seime. T. Matulionio gyvenimą vaizduojantys fotografiniai stendai bus eksponuojami Seimo I ir II rūmuose nuo kovo 27 d. iki gegužės 3 d.

Arkivyskupo T. Matulionio beatifikacija vyks š. m. birželio 25 d. Siekiant įtvirtinti žinią apie šį prie sovietinio režimo neprisitaikiusį  ir tėvynės neišdavusį žmogų, spaudos konferencijos metu bus kalbama apie T. Matulionio asmenybę ir veiklą, jo beatifikacijos bylos eigą ir šios bylos ryšį su kitais Lietuvos kandidatais į palaimintuosius, apie beatifikacijos iškilmių valstybinę reikšmę bei dvasininkų lageriuose ir tremtyje vaidmenį.

Spaudos konferencijoje dalyvaus parodos kuratorius, Seimo narys Arvydas Anušauskas, parodos autorius, dailininkas ir žurnalistas Vaidotas Žukas, T. Matulionio beatifikacijos bylos notaras, kunigas Algirdas Jurevičius.

Spaudos konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu. Stebintiems transliacijas yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo interneto svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją.

Nuotr. Arono Gutnerio ir Arono Alperaviciaus foto studija MODERN Kaunas 1933. LR Seimas. II rumu foje

2017-03-27

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.