Knygos kelionės po Lietuvą... baigėsi?

Knygos kelionės po Lietuvą... baigėsi?

Vakarinės kelionės po Lietuvą su knyga „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ iš esmės baigtos. XXIII pristatymas. Paskutinis aplankytas miestelis – Kybartai. Ir knygos sužetas kaip niekur kitur yra susijęs su... Kybartais. Gal jau skaitėte?

O miestelui norisi skirti kiek daugiau laiko, nei pavykę lankantis kitose Lietuvos vietovėse. Aktyvi Kybartų bendruomenė originaliai paženklinusi prezidento A.Smetonos pasitraukimą iš Lietuvos savo pačių sukurtu ženklu. Atrasti bei suremontuoti „Kybartų požemiai“: 104 metrų ilgio ir 14 metrų pločio požeminė skliautuota galerija. Pasižymi puikia akustika. Statyta 1863 metais. Dabar bendruomenė norėtų šiuos požemius turėti savo žinioje ir šiame paveldo objekte daryti įvairius projektus, tačiau kol kas formaliai atrasti požemiai priklauso biurokratinei institucijai Vilniuje.

P.S. Labiausiai kybartiškiai skundėsi centralizavimo banga, kuri naikina darbo vietas tokiuose miesteliuose ir pirmiausia naikina inteligentijos sluoksnį.

P.P.S.noriu padėkoti tam tūkstančiui skaitytojų, kurie nepagailėjo savo laiko ir atėjo į „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatymus. Dėkoju ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai lydėjusiai į daugelį pristatymų.

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.