Gauta Etikos ir procedūrų komisijos išvada: A. Anušauskas nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų

Seimo Etikos ir procedūrų komisija baigusi tyrimą dėl Seimo nario A. Anušausko  pasisakymo socialiniame tinkle (2017 m. lapkričio mėn.), š.m. gegužės 30 dieną nusprendė, kad Arvydas Anušauskas nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų. 

A. Anušausko nuomone, „tai visiškai normalus sprendimas, atsižvelgiant į Dariaus Kepenio nepagrįstą skundą. Aš pats nekūriau informacijos šaltinio, aš juo naudojausi. Ir jeigu tarp atsakingos institucijos duomenų buvo nepatikrintų duomenų apie galimai partizanų nužudytą Lebrikų šeimą ir man tie duomenys buvo pateikti, tai aš galiu tik apgailestauti dėl įveltos klaidos. O kaip istorikas, tai puikiai žinau, kad partizanai, bausdami įtariamus kolaboravimu, ne visada turėjo galimybes pasverti visas aplinkybes, kartais tapdavo provokacijų aukomis. Pavyzdžiui, ne visada galėjo patikrinti, ar ištremto partizanų rėmėjo žemė buvo suarta sutarus su ištremtuoju, ar tiesiog pasinaudojus pasitaikiusia proga pasinaudoti ištremtojo turtu“.  

Lapkričio 14 d.  Dainius Kepenis pasiūlė pastatyti bendrą paminklą partizanams ir stribams bei savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje dalinosi savo draugų Lebrikų šeimos istorija, kurią esą išžudė partizanai. Šiuo metu Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atlieka papildomą tyrimą dėl Lebrikų šeimos bei duomenų sistemoje esančios informacijos pagrįstumo.

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.