Paprasti klausimai

 Trys

Didžiausias Lukašenkos ir Putino trąšų importuotojas Lietuvoje, R. Karbauskis per savo įmones susijęs daugybe verslo sandorių su šiomis autokratinėmis šalimis, žada susidoroti tiek jam asmeniškai, tiek ir Rytų kaimynams nepalankiausia politine jėga – Tėvynės sąjunga-LKD ir jos lyderiais. Politinis peizažas R.Karbauskio rankose turi pavirsti kelmais su vieno Agrokoncerno partija, plius Skardžiaus partija, o konservatoriai, jo supratimu, turi lakstyti užtvare kaip tie asmeninio dvaro danieliai. Kol to neįvyko siūlome ne tik Karbauskiui, bet kiekvienam galvojančiam savo galva atsakyti į šiuos paprastus klausimus:

Kas yra didžiausias Lukašenkos ir Putino trąšų importuotojas Lietuvoje?

Už kokius palankius politinius judesius Lietuvoje „Agrokoncerno“ savininkas išlaikydavęs savo pelningus verslo sandorius su Lukašenkos ir Putino aplinkos valdomomis įmonėmis?

Kodėl nereikia tiesiogiai veikti energetikos sektoriuje (kaip tai darė Prunskienė ir Co ar daro Skardžius ir Co), kad turėtum jam lemiamos įtakos?

Kokį užnugarį ir kodėl A. Lukašenkos valdomoje Baltarusijoje turi UAB „Agrokoncernas“, jei užimdamas apie trečdalį Lietuvos trąšų rinkos (250 tūkst. tonų per metus), vien tik 2015 metų dešimt mėnesių buvo didžiausias Gomelio chemijos gamyklos partneris, gaudamas 123 tūkst. tonų trąšų?

Kodėl latifundinė oligarchizacija žemės ūkyje, žemių telkimas vienose rankose apeinant įstatymus, ūkininkų nuvarymas nuo žemės (vykdomas ir „Agrokoncerno“) tenkino beveik visus žemės ūkio ministrus ir kokią įtaką jų veiksmams bei paskyrimams turėjo „Agrokoncernas“?

Ar nėra manipuliavimo muitais už dešimtis milijonų dolerių įvežant rusiškas trąšas ir žlugdant mūsų gamintojus, jei ir 2018 metais, tik per du vasario–kovo mėnesius, iš Rusijos į Lietuvą įvežta net 70 tūkst. tonų „maišytų trąšų“ už 18 mln. dolerių, nors prieš metus per tą patį laikotarpį buvo įvežta vos ne tris kartus mažiau (28,5 tūkst. tonų už 6,4 mln. dolerių), o nuo 2013 m. sausio, net nukritus trąšų kainoms, buvo įvežta šio „mišinėlio“ už 316 mln. dolerių arba beveik milijonas tonų?

Ar pritaikius minimalius antidempingo muitus buvo galimai nesumokėta mažiausiai apie 28 mln. eurų mokesčių?

Dar galima pridėti žurnalistų E.Jakilaičio ir Š.Černiausko klausimynus, į kuriuos nesiteikta atsakyti: ar tarp importuojamos Rusijos įmonės „PhosAgro“ produkcijos yra gaminių, kuriems dėl sudėties specifikos netaikomas antidempingo muitas? Jei „Agrokoncernas“ trąšas importuoja iš Kremliaus šeimininkui artimo verslo atstovo Vladimiro Litvinenkos, ar tai neturi įtakos jo politiniams pasirinkimams ir pozicijai Rusijos veikslų atžvilgiu? Ar šie klausimai tinka tyrimui aiškinantis grėsmes nacionaliniam saugumui? Nemanau, kad reikia atsakymo variantų.

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.