Trąšų oligarchų ryšių Seimas netirs, Karbauskis nori konservatorių galvų

research process 1Šiandien Karbauskis įregistravo tyrimo komisiją, kuri oficialiai įpareigota ištirti paskyrimus, teisėkūrą 2008-2012 metų laikotarpiu (vėlesnis laikotarpis formaliai įrašytas, nes jau Skardžių „ištyrė“). T.y. oficialiai nukreipta prieš dabartinę opoziciją ir būtų priemone su ja susidoroti.

Dar prisimename Graužinienės „tyrimą", to meto opozicinius konservatorius paskelbusią „teroristine organizacija". Bet, manau, svarbiausia yra tai, kas surašyta  paskutiniame komisijos įpareigojimų punkte. Karbauskio komisija, t.y. skaidrumo švyturiai – Karbauskis, Skardžius, Gražulis, Markauskas, Širinskienė ir kita pasirašiusi kompanija, norėtų turėti 2008-2016 metų laikotarpio teisėsaugos ir žvalgybos institucijų teiktą informaciją: „Be kita ko nurodant, kaip, kokio pobūdžio, kokia tvarka teisėsaugos ir žvalgybos institucijos teikė informaciją šios dalies 1-4 punktuose apibrėžtais klausimais kompetentingoms institucijoms bei Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui". Na ir išsidavė. Apeinant egzistuojantį NacionalinĮ saugumo ir gynybos komitetą nori turėti tik komitetui, Prezidentui ir Seimo pirmininkui adresuotą informaciją.

Panašu, kad pati būsima komisija ruošiasi apeiti egzistuojančius įstatymus ir reikalauti informacijos išgalvotais pretekstais, tuo pačiu darydama spaudimą saugumo ir žvalgybos bei teisėsaugos institucijoms. Čia jau reikės ne tik tikrosios opozicijos stuburo.

P.S. Gegužės 15 d. Seimas nutarė atmesti projektą, kuriuo buvo siūlyta sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl nerimą keliančios padėties Lietuvos žemės ūkio sektoriuje (už tokį sprendimą balsavo 53, prieš – 41, susilaikė 6 Seimo nariai).

 

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.