Solsberio nuodytojai

 

Solsberio nuodytojai*. Legenda nebuvo tinkamai parengta: abu neparengti, prakaituojantys ir besinervinantys. Tikri Novyčiokai, bet operacijai – tinkamo bukumo. Tačiau, ne apie tai kalba.

Lietuva prieš 60-70 metų buvo tikru tokių KGB operacijų placdarmu – buvo siunčiami nuodytojai ir profesionalūs žudikai ir į užsienį, ir į Lietuvos kaimus kovai su ginkluotais rezistentais. Žinoma, ne mažiau 100 atvejų, kai buvo naudojami specialūs preparatai injekcijų, dujų, į maistą ar gėrimus maišomų skysčių pavidalu (Neptūn-22, 7/22 A, N-35 ir kt), siekiant sulaikyti lietuvių partizanus arba, kad jie negalėtų pasipriešinti žudomi.

P.S. Tik viena detalė – tokio lygio susimovusius ir nebenaudingus agentus GRU, FSB, SVR – KGB pavyzdžiu, meta (rusiškai „кинуть“ aiškiau esmę perduoda). Jei neįrodys savo naudingumo, jų laukia trumpas gyvenimas laukiant kito „novyčioko“.

*Didžiosios Britanijos policija paskelbė, kad  Petrovas ir R. Boširovas, įtariami Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pareigūnai, kaltinami sąmokslu nužudyti S. Skripalį ir jo dukrą.
2Collage

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.