Į artimiausią NSGK posėdį prašoma iškviesti VSD ir AOTD vadovus

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai iš įvairių frakcijų kreipėsi į komiteto pirmininką Vytautą Baką,  prašydami į artimiausią komiteto posėdį iškviesti Valstybės saugumo departamento (VSD) bei Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) vadovus dėl šios dienos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio kreipimosi „slaptu raštu“ į specialiąsias tarnybas dėl Kremliaus įtakos opozicinei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai.

„Valstybės premjero viešai pasakytus žodžius atidžiai vertina tiek Lietuvos visuomenė, tiek Lietuvoje reziduojantys kitų valstybių pasiuntiniai, todėl atsakymai turi būti pateikti skubiai ir aiškiai“, – pabrėžė komiteto narė R. Juknevičienė.

„Šiandien premjeras sako, kad kreipėsi į spec.tarnybas (yra tik viena tokia dėl keliamo klausimo – VSD) dėl konservatorių pasipriešinimo biudžeto priėmimui nesuderėjus su mokytojais – tai vertinčiau kaip tiesioginį VSD veiklos politizavimą ir darbo trukdymą, užtenka jau kriminalinės policijos pajėgumai buvo atitraukti dalinant įspėjimus mokytojų protesto dalyviams pagal anoniminius skundus“, – sako A. Anušauskas, manydamas, kad tai – piktnaudžavimas įgaliojimais, bauginant taikaus protesto dalyvius (ir net nedalyvavusius). „Pagal mūsų įstatymus persekiojimas už kritiką yra baudžiamas (kaip ir nepagrįstų slaptumo žymų dokumentams suteikimas)“ – primena NSGK narys A. Anušauskas.

Skvernelis 15min

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.