Kreipėmės laišku į „Orlen Lietuva” ir prašome atsakymų dėl galimų užkulisinių susitarimų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Arvydas Anušauskas ir Aistė Gedvilienė, reaguodami į rezonansą visuomenėje sukėlusį žiniasklaidos tyrimą apie galimai neskaidrius Vyriausybės narių sprendimus, šiandien kreipėsi į koncerną „Orlen Lietuva”, prašydami atsakyti visuomenėje kilusius klausimus ir abejones.

TS-LKD frakcijos nariai „Orlen Lietuva“ vadovo Michail Rudnicki prašo atsakyti, kodėl ir kada buvo priimtas sprendimas skirti finansinę paramą krepšinio klubams Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“ bei Regionų krepšinio lygai? Domimasi, ar paramos prašė patys kubai, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ar jo patarėjai? Taip pat klausiama, ar tokie prašymai gauti iš verslininkų Dariaus Gudelio ar Tomo Pačėso?

Parlamentarai taip pat domisi, ar „Orlen Lietuva“ vadovui buvo žinoma, kad Vilniaus „Ryto“ klubo dalininkas ir buvęs vadovas bei Regionų krepšinio lygos buvęs prezidentas Darius Gudelis konsultuoja Premjerą, o Panevėžio „Lietkabelio“ klubo prezidentas, buvęs kelių policininkas Alvydas Bieliauskas yra artimas S. Skvernelio bičiulis?

„Nuoširdžiai vertindami kompanijos „Orlen Lietuva” lig šiol buvusią gerą reputaciją, svarbą šalies ekonomikai ir nacionaliniam saugumui, kreipiamės įmonės vadovą, po rezonansinio žiniasklaidos atlikto tyrimo, prašydami išsamiai atsakyti į visuomenėje ir politikų tarpe kilusius klausimus. Tikimės „Orlen Lietuva“ vadovybės geranoriško ir atviro požiūrio bei bendradarbiavimo“, – teigė A. Gedvilienė.

Taip pat Seimo nariai klausia, ar skirdami įmonės paramą šioms konkrečioms organizacijoms buvo siekiamas Ministro Pirmininko palankumas, ar tai buvo atsidėkojimas už Vyriausybės bei ministrų priimtus palankius sprendimus kompanijai „Orlen Lietuva“? Klausiama, ar teisinga žiniasklaidoje skelbiama informacija, kad koncernas „Orlen Lietuva“ nuo 2011-ųjų metų savavališkai nemoka VIAP mokesčio ir yra sukaupęs maždaug 12 milijonų eurų skolos, kurią kiekvienais metais apmoka visi elektros vartotojai? Prašoma atsakyti, kada ketinama padengti šį įsiskolinimą?

„Investicijas reikia remti, tačiau ne savo piliečių sąskaita. „Orlen Lietuva“ pelno normos, nukritus naftos kainoms ir perkėlus svarbius padalinius į Lenkiją, buvo pakankamai didelės. Tikrai buvo iš ko mokėti VIAP – Viešuosius Interesus Atitinkančios Paslaugos elektros energetikos sektoriuje mokestį, kuriuo siekiama užtikrinti visuomenės interesų įgyvendinimą – mokestį. O štai derybos dėl krepšinio klubų rėmimo jau ima panašėti į uždarų medžiotojų būrelių veiklą „reikalams tvarkyti“, – pažymėjo A. Anušauskas.

Seimo nariai laukia atsakymų ir dėl finansinės naudos, kurią įmonė galėtų gauti kasmet dėl energetikos ministro Ž. Vaičiūno sprendimo siūlomos VIAP mokesčio lengvatos, kuri dideliems elektros vartotojams leis kiekvienais metais iš valstybės susigrąžinti 85 procentus šio mokesčio. A. Anušauskas ir A. Gedvilienė klausia, ar įmonės vadovybė bei atstovai savo susitikimuose su Ministru Pirmininku ir energetikos ministru Ž. Vaičiūnu kėlė šį klausimą ir prašė šios lengvatos?

Photo by qimono1

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.