„Girdime Lietuvą” vizitas Panevėžio raj.

Išvykų kampanijos „Girdime Lietuvą” tikslas yra viešojo sektoriaus darbuotojų (mokytojų, medikų, socialinių darbuotojų, ugniagesių) ir kitų visuomenės grupių lankymas regionuose – važiuojama išklausyti jų nuomonių apie Lietuvos politiką. Lapkričio 18 dieną TS-LKD frakcijos nariai Arvydas Anušauskas ir Bronislovas Matelis lankėsi Panevėžio raj.

Pirmasis susitikimas vyko Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje. Buvo kalbama ne tik viešojo sektoriaus darbuotojų problemas apskritai, bet ir apie regiono aktualijas.

Girdime Lietuva 1

Seimo nariai taip pat apsilankė globojamų vaikų šeimynoje. Netoli Skaisgirių gyvenanti Gražina Grigaliūnienė mielai aprodė didelį ir jaukų šeimynos namą, kuriame gyvena daugiau kaip 10 vaikų. „Kartais sugrįžta ir kiti, draugiškai susėdame prie trijų stalų, tuomet šeimos narių būna apie trisdešimt“ – pasakojo Gražina, visų vadinama mama (šeimoje glaudžiasi ir laikinai, ir nuolatinai globojami vaikai). „Žinoma, būna taip, kad vaikai susitaiko su tėvais, čia laikinai išsimiega ir grįžta į tikrąsias savo šeimas“, pasakojo G. Grigaliūnienė. Ji taip pat dalinosi ir kitomis šeimos istorijomis ir apie mažučius, vos dešimties mėnesių vaikučius, atėjusius į šeimą, ir apie jau pilnamečius, kurie mielai grįžta namo, pas mamą Gražiną, aplankyti jau su savo šeimomis. Taip pat „pokalbių metu buvo iškelti klausimai, į kuriuos negalėjome atsakyti iš karto, tad mums patiems detaliau reikės išsiaiškinti, kaip tarpininkai nusavina dalį vaiko pinigų bei kaip vyksta įvaikinimo procesas. O 69-ių metų Gražina galėtų savo energija ir pasišventimu nosį nušluostyti gerokai jaunesniems“ – susitikimo įspūdžiais dalinosi Arvydas Anušauskas.

Girdime Lietuva Seimoje

Seimo nariai lankėsi ir Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriuje, kur yra daugiau kaip 70 vaikų. Jos atžvilgiu jau suplanuota įprastinė schema – jungiama prie mokyklos, kuri yra už 20 km. „Tada mokykla, prie kurios prijungė susikomplektuoja klases prijungtos mokyklos sąskaita ir suremontuotą, funkcionalią, aktyvią ir bendruomenės palaikomą mokyklą paleidžia vėjais. Bendruomenė tam aktyviai priešinasi, o savivaldybė sugeba tik „pranešti“ apie gręsiančią valstietišką „reformą“. Jei su tokiu įkarščiu bus išnaikintos gyvybingos kaimo mokyklos ir žalių kryžių poreikis ženkliai išaugs. Galima tik stebėtis, kad taip ignoruojama vietinių bendruomenių nuomonė ir noras išlaikyti tikrai nemažą bei perspektyvą turinčią (kaime yra daug darželinukų) mokyklą“ – iš karto po susitikimo Arvydas Anušaukas rašė Facebook.

Girdime Lietuva Mokykloje 4

Kitas susitikimų akimirkas rasite čia.

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.