Vasario 16-osios Akto signatarai pašto ženkluose

2020 m. vasario 13 d., ketvirtadienį, 17 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) vyko parodos „Vasario 16-osios Akto signatarai pašto ženkluose“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, atidarymas.

Ekspozicijoje pristatomi pašto ženklai ir piešiniai iš dailininko Jokūbo Zovės asmeninės kolekcijos. Pašto ženklų seriją „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“, valstybinė įmonė „Pašto ženklas“ pradėjo leisti 1993 m. Kiekvienais metai buvo leidžiama po du šios serijos pašto ženklus. Leidyba truko dešimt metų, iki 2003-ųjų. Dailininkas, kaligrafas J. Zovė, ekspoziciją  papildydamas piešiniais, parodo, kaip vyko pašto ženklų kūryba.

Parodą taip pat papildo nebylus kinas bei originalūs dokumentai. „Įprasminti vasario 16-osios svarbą siekė ir Amerikos lietuviai – suderinus organizacinius klausimus su Baltųjų rūmų administracija, 1962 m. vasario 16 d. įvyko susitikimas su tuometiniu Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu Džonu Fidželardu Kenedžiu, kuris ne tik domėjosi Lietuvai svarbia diena, bet ir užtikrino, kad nepripažins Lietuvos okupacijos“ – renginio metu sakė Lietuvos valstybės naujojo archyvo direktorė Danutė Kontrimavičienė. Šį įvykį liudijančius dokumentus kviečiame apžiūrėti parodoje. Čia taip pat pamatysite ir gautus sveikinimus, skirtus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui ir jo nariams, kitus Lietuvos valstybės naujojo archyvo dokumentus,  bei unikalius kino dokumentikos kadrus – 1928 m. Nepriklausomybės minėjimo dešimtmečio akimirkas Kaune ir Šiauliuose (Lietuvos centrinio valstybės archyvo dokumentai).

Paroda bus eksponuojama iki kovo 13 d. Ją apžiūrėti galima pirmadienį 8–17 val., antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 8–19 val., penktadienį 8–15.45 val. Maloniai kviečiame apsilankyti. Įėjimas laisvas.

Daugiau renginio akimirkų galite pamatyti čia.

parodos 1

Olgos Posaškovos (LRS) nuotrauka

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.